ساماندهی اماکن تاریخی کردستان زمینه ساز توسعه گردشگری است

[ad_1]

ایسنا/ کردستان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان گفت: حفظ و ساماندهی اماکن تاریخی استان زمینه ساز توسعه صنعت گردشگری است.

یعقوب گویلیان روز دوشنبه 29 فروردین ماه 1401 در دیدار مشترک با مدیرکل بنیاد بنیادها و امور خیریه کردستان که به مناسبت گرامیداشت روز جهانی اماکن و بناهای تاریخی استان برگزار شد، گفت: استان کردستان در از نظر بهره مندی از اماکن تاریخی مختلف، بناها و محوطه هایی که در خود جای داده اند دارای قابل توجهی است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان افزود: همکاری و هم افزایی متولیان ذیربط به ویژه اداره کل تامین اعتبار با اداره کل حفاظت و نگهداری اماکن تاریخی موجب رشد و توسعه می شود. این منطقه در استان
وی بیان کرد: توسعه گردشگری و احیای اماکن تاریخی ضمن ارتقای دستیابی به توسعه پایدار گردشگری، اشتغالزایی و درآمدزایی پایدار را برای مردم به همراه خواهد داشت.

گویلیان با اشاره به تاکید وزیر میراث، فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی بر گسترش گردشگری مذهبی در کشور گفت: استان کردستان اماکن مذهبی زیادی دارد که می تواند در تمام ایام سال گردشگران و زائران زیادی را به خود جذب کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان، تبدیل مسجد-مدرسه دارالاحسان به موزه مسجد را از مهمترین اقدامات این اداره کل در سال گذشته عنوان کرد و گفت: شاهد تحول بزرگی در این اماکن فرهنگی باشیم. .

وی گفت: امیدواریم با ساماندهی چشمه های آب معدنی باباگرگر قروه، معرفی آرامگاه هاجر خاتون و … بتوانیم اقدامات ارزنده ای در راستای توسعه گردشگری استان انجام دهیم.

ما آماده همکاری برای احیای بناهای تاریخی کردستان هستیم

مدیرکل اعتبارات و فعالیت های خیریه استانداری کردستان تاریخ در استان گفت: آماده هرگونه تعامل و همکاری با اداره کل میراث فرهنگی کردستان در زمینه مرمت و مرمت آثار عام المنفعه هستیم. “

حجت الاسلام محمد کاروند تصریح کرد: علاقه به صنعت گردشگری به تدریج تمایل به سرمایه گذاری خصوصی در این بخش را ایجاد می کند.

مدیر کل امور خیریه و کمک های خیریه استان کردستان افزود: بقعه امامزاده هاجر خاتون (علیه السلام) خواهر امام رضا (ع) یکی از اماکن متبرکه مهم استان کردستان است. متاسفانه تاکنون این جاذبه گردشگری مذهبی به ساکنان و گردشگران معرفی نشده است.

وی خاطرنشان کرد: مردم منطقه و استان های همجوار برای این امامزاده احترام خاصی قائل هستند و در نظر داریم اقدامات مقدماتی لازم را برای نمایش بیش از پیش انجام دهیم.

حجت الاسلام کاروند گفت: همچنین برنامه ریزی و هماهنگی لازم برای ساماندهی بهار بابا گرگر قروه یکی از اماکن زیارتی و سیاحتی استان انجام شده است تا گردشگری مذهبی، طبیعت و تاریخ در این منطقه رونق بگیرد.

مدیرکل بنیاد خیریه و خیرین استان کردستان از اقدامات ارزنده اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان در توسعه صنعت گردشگری و زینت بخشیدن به اماکن میراثی بسیار قدردانی کرد.تحلیل تاریخی استان گفت: : برگزاری منظم جلسات متعدد در این زمینه می تواند بسیاری از مشکلات موجود را کاهش دهد.در توسعه این صنعت موثر است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.