سازمان ملل دستور عدم استفاده از کلمه “جنگ” در مورد اوکراین را رد کرد

[ad_1]

سازمان ملل گزارشی را رد کرد که از کارکنان خود خواسته بود از استفاده از کلمات “جنگ” یا “تهاجم” برای توصیف درگیری در اوکراین خودداری کنند.

به گزارش ایرش تایمز، مدیر مرکز اطلاعات منطقه‌ای سازمان ملل متحد در این ایمیل از کارکنان خواسته است که به جای «جنگ» یا «تجاوز» در مورد وضعیت اوکراین از کلمات «درگیری» یا «حمله نظامی» استفاده کنند. .

در این ایمیل همچنین آمده است: نکن پرچم اوکراین را به حساب ها یا وب سایت های شخصی یا رسمی رسانه های اجتماعی خود اضافه نکنید. کارکنان سازمان ملل کارمندان عمومی بین المللی هستند که باید بی طرف باشند.

در همین حال، ملیسا فلمینگ، دبیرکل ارتباطات جهانی سازمان ملل متحد، در توییتی نوشت: «چنین بیانیه‌ای رسماً برای کارکنان سازمان ملل ارسال نشده است تا از استفاده از اصطلاحات خاص این سازمان اجتناب کنند».

استفان دوجاریک، سخنگوی سازمان ملل متحد در واکنش به این گزارش بیانیه‌ای صادر کرد: «ما صریحاً اعلام می‌کنیم که چنین راهنمایی برای کارکنان سازمان ملل در مورد استفاده از عباراتی مانند «جنگ» و «تهاجم» صادر نشده است.

وی با بیان اینکه این ایمیل منعکس کننده سیاست رسمی نیست، افزود که یکی از مقامات ارشد روز دوشنبه در توییتی از عبارت “تجاوز روسیه” استفاده کرده است. تنها چیزی که می توانم به شما بگویم این است که این ایمیل توسط کارکنان مقر سازمان ملل در نیویورک برای سایر کارکنان ارسال نشده است. اما من اعتبار این ایمیل را زیر سوال نمی برم و همچنین می گویم که این ایمیل نمی تواند سیاست رسمی ما در قبال کارمندان باشد.

انتشار این ایمیل نگرانی هایی را ایجاد کرد که سازمان ملل متحد سیاستی مشابه روسیه در مورد جنگ دارد. مقامات مسکو ترجیح می دهند درگیری را به عنوان یک “عملیات نظامی ویژه” تلقی کنند زیرا تنظیم کننده های رسانه های روسیه به خبرگزاری های محلی دستور داده اند کلماتی مانند “حمله”، “تهاجم” یا “اعلان جنگ” را از اخبار و گزارش های خود حذف کنند.

آژانس همچنین تهدید کرد که اگر این خبرنامه را نقض کند جریمه می کند یا آن را تعطیل می کند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.