سازمان انرژی اتمی گام بزرگی در حفاظت از تاسیسات هسته ای خود برداشته است

[ad_1]

به دلیل حساسیت ذاتی در ماهیت فعالیت‌های هسته‌ای، اتخاذ استراتژی‌های جدید در ابعاد ساختاری، نرم‌افزاری و سخت‌افزاری برای تضمین امنیت کافی تأسیسات هسته‌ای تحت پوشش دستور کار برنامه‌ای مسئولان سازمان انرژی اتمی ماست.

به گزارش ایسنا، به نقل از نورنیوز، پنجشنبه 26 فروردین ماه اعلام شد که بر اساس برنامه ریزی جدید در سازمان انرژی اتمی کشور، تجهیزات ویژه تولید روتور و کرکره از مجتمع صنعتی تسای کرج به مجتمع شهید احمدی روشن منتقل شده است. . در نطنزا پس از برداشتن مهر و موم ارگان از دستگاه، تولید قطعات سانتریفیوژ در کارگاه های جدید آغاز شد.

این اقدام مهم و راهبردی جمهوری اسلامی ایران در چارچوب مذاکرات برای رفع تحریم های سرکوبگرانه را باید گامی تعیین کننده در جهت ارتقای حفاظت و امنیت تاسیسات هسته ای، مردم و صنایع وابسته دانست.

طی سالیان متمادی، در مواجهه با بی‌حساسیت و بی‌توجهی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به لزوم ایفای نقش مسئولانه در حفاظت از فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ملت‌ها، اقدامات شیطانی‌ای است که رژیم صهیونیستی مسئولیت آن را بر عهده گرفته است. تاسیسات هسته ای کشورمان خسارت وارد کرده است.

اگرچه این اقدامات هرگز نتوانست تأثیر تعیین کننده ای بر توسعه برنامه صلح آمیز هسته ای ایران داشته باشد، اما با توجه به حساسیتی که در ماهیت فعالیت های هسته ای نهفته است، بکارگیری راهبردهای جدید در ابعاد ساختاری، نرم افزاری و سخت افزاری برای تضمین امنیت کافی. انرژی اتمی در دستور کار مسئولان سازمان انرژی اتمی کشورمان قرار دارد.

در این راستا و در پی اقدام ناموفق در تیرماه 1399 علیه کارخانه روتور و دم در مجتمع تسای کرج با هدف افزایش ضریب ایمنی مجتمع صنعتی این تاسیسات و بهینه سازی عملیات مربوط به تولید سانتریفیوژهای پیشرفته. این برنامه انتقال تسهیلات به مجتمع شهید احمدی روشن نطنز در دستور کار سازمان انرژی اتمی قرار گرفته است.

با وجود پیچیدگی های فنی و نیاز به هماهنگی با آژانس بین المللی انرژی اتمی، پس از تحویل ماشین آلات به مجتمع نطنز، فعال سازی دستگاه با سرعت و دقت قابل توجهی انجام شد و از امروز پنجشنبه 26 فروردین ماه آغاز شد. .

این اقدام ارزشمند سازمان انرژی اتمی کشورمان پیامی قاطع و روشن به دشمنان و برنامه ریزان خبیث ما علیه فعالیت های هسته ای در راستای صلح ایران دارد و در عین حال بار دیگر ابتکار کارشناسان هسته ای ایران در مقابله با تهدیدات سخت و نرم را ترویج می کند. او را مفسر روشن راهبرد ابلاغی رهبر معظم انقلاب نشان داد که بر عدم الزام فعالیت ها و برنامه های کشور به مذاکره با طرف های خارجی تاکید داشتند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.