ساخت دستگاهی پیشرفته برای تشخیص سرطان پوست

[ad_1]

در مطالعه اخیر تیمی از محققان موسسه فناوری استیونز با کمک محقق ایرانی نگار توسلیان، اثربخشی یک ابزار غیرتهاجمی تشخیص سرطان پوست را نشان دادند. new invasion.

به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگآزمایشات اولیه نشان می دهد که این فناوری تا 97 درصد در تشخیص بافت سرطانی موثر است و محققان اکنون در تلاش هستند تا سیستم را به اندازه یک دستگاه دستی ارزان قیمت کوچک کنند.

سیستم جدید از فناوری موسوم به «تصویربرداری امواج میلی متری با وضوح بالا» استفاده می کند. این فناوری مشابه سیستم های اسکن مورد استفاده برای تصویربرداری امنیتی تمام بدن در فرودگاه ها است.

مطالعه قبلی توسط تیم استیونز نشان داد که تصویربرداری موج میلی متری با وضوح بالا می تواند به طور موثر برای شناسایی بافت سرطانی استفاده شود، زیرا امواج تولید شده توسط دستگاه تصویربرداری به طور متفاوتی منعکس می شود. پوست در تماس با بافت سرطانی.

در حالی که مطالعات قبلی اثبات مفیدی برای این مفهوم بود، آزمایش‌های آن‌ها فقط بر روی نمونه‌های بافت در شرایط آزمایشگاهی و نه بر روی بیماران زنده در زمان واقعی انجام شد. این مطالعه جدید توانایی سیستم را در تشخیص بافت سالم از بافت سرطانی در انسان نشان می دهد. این مطالعه نشان داد که دستگاه نتایج را در حدود 20 ثانیه نمایش می دهد.

برای این مطالعه، محققان 71 بیمار با 136 ضایعات پوستی مشکوک را انتخاب کردند. پس از ارزیابی با دستگاه جدید تصویربرداری موج میلی متری با وضوح بالا، ضایعات بیوپسی شدند.

نتایج نشان می دهد که دستگاه تصویربرداری جدید در تشخیص ضایعات خوش خیم از ضایعات بدخیم بسیار دقیق است.

نگار توسلیان، محقق این پروژه، گفت: سیستم جدید اولین سیستمی نیست که از فناوری تصویربرداری پیچیده برای تشخیص خودکار سرطان های خطرناک پوست استفاده می کند، اما ابزارهای دیگر بزرگ، گران هستند و به اپراتورهای آموزش دیده نیاز دارند. فناوری جدید به گونه ای طراحی شده است که یک دستگاه دستی کوچک است که می تواند توسط پزشکان به عنوان بخشی از یک معاینه بالینی ساده استفاده شود.

توسلیان می گوید: «ما در حال ایجاد دستگاهی هستیم که به اندازه یک تلفن همراه ارزان، جمع و جور و آسان برای استفاده است، بنابراین می توانیم عیب یابی پیشرفته را برای همه فراهم کنیم. این بدان معنی است که پزشک شما می تواند در طول معاینات معمول تشخیص دقیق بدهد.

به گفته توسلیان، در حال حاضر از هر 30 ضایعه سرطان پوست نمونه برداری شده تنها یک مورد بدخیم است. بنابراین این دستگاه جدید برای جایگزینی بیوپسی طراحی نشده است، بلکه هدف آن جلوگیری از حجم بالای بیوپسی با افزودن یک ابزار اضافی به کیت تشخیصی پزشک است.

توسلیان پیش بینی کرد که با کمی توسعه سیستماتیک تر، سال آینده یک دستگاه تشخیص سرطان پوست دستی با قیمت زیر 100 دلار ساخته خواهد شد.

نتایج این مطالعه در مجله Scientific Reports منتشر شده است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.