زمین مورد نیاز طرح نهضت ملی مسکن در 45 شهر خراسان رضوی هنوز تامین نشده است.

[ad_1]

ایسنا/ خراسان رضوی معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی گفت: از 95 شهر خراسان رضوی، 45 شهر بر اساس الزام نهضت ملی مسکن زمین واگذار نشده است.

محمدعلی منصوری در گفت وگو با ایسنا، با اعلام این خبر افزود: کل سهمیه ابلاغی دولت به خراسان رضوی برای سال اول برنامه 4 ساله 93 هزار و 700 واحد با تصمیم استانداری و ستاد است. نهضت ملی مسکن تا پایان سال 1401 به 200000 واحد افزایش یافته است.

وی گفت: تا امروز زمین مورد نیاز برای حدود 70 هزار واحد مسکونی در محدوده شهری تامین شده است و 130 هزار واحد دیگر نیز شناسایی شده است که باید به منطقه اضافه یا تغییر کاربری داده شود.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی با بیان اینکه از نظر بهره برداری 16 هزار آپارتمان با پیشرفت متفاوت تکمیل تا 80 درصد در حال اجراست، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون با حضور شورای دولت مسکن روستایی، شهری و خودمالکی در تمامی شهرهای خراسان رضوی آغاز شده است.

تاکنون حدود 50 هزار نفر در نهضت ملی مسکن در استان تکمیل شده اند

وی افزود: تاکنون حدود 370 هزار نفر در خراسان رضوی در نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده اند که از این تعداد حدود 140 هزار نفر واجد شرایط هستند و تاکنون حدود 50 هزار نفر نهایی شده اند و تایید نهایی سایر واجدین شرایط نیز در حال انجام است.

منصوری بیان کرد: در شهرهای بزرگ مانند مشهد 400 میلیون تومان و در شهر جدید گلبهار و بینالود به همین میزان و در سایر شهرها 300 میلیون تومان تسهیلات برای طرح نهضت ملی مسکن به طور میانگین حدود 70 درصد پیش بینی می شود. هزینه های ساخت و مابقی به عهده مالک می باشد.

وی با اشاره به اینکه در دو سال ساخت، واحدها باید به پیمانکاران پرداخت کنند، گفت: از 95 شهرستان استان، 45 شهر زمین تخصیص نیافته، در دست بررسی است و شهر یا تمام زمین برای واحدهای مورد نیاز یا بخشی از آن. برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن ملاقات شده است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.