زمستان در مازندران رویایی نبود/ هشدار زرد هواشناسی برای سال جدید

[ad_1]

ایسنا/ مازندران معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی مازندران از آغاز سامانه بارشی سرد در روزهای ابتدایی سال و اخطار زرد از 1 تا 3 نوروز در استان خبر داد.

احمد اسدی در گفت وگو با ایسنا، از اخطار زرد هواشناسی در مازندران خبر داد و در تشریح سامانه بارشی اظهار کرد: شروع سامانه سرد بارانی از عصر روز پنجشنبه دوشنبه 11 فروردین لغایت چهارشنبه 14 فروردین ماه آغاز می شود. 3، 1401.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مازندران با اشاره به این نوع سامانه بارشی خطرناک گفت: بارش متناوب باران، بارش باران و برف در ارتفاعات همراه با کاهش دما و وزش باد خواهد بود. از نیمه غربی استان شروع می شود.

اسدی با اشاره به اثرات این سامانه بارشی گفت: کاهش دید، لغزش، احتمال ریزش سنگ و اختلال در مسیرها و جاده های کوهستانی و احتمال آبگرفتگی معابر عمومی در مناطق ساحلی و دریاها و دشت ها نتیجه این امر خواهد بود. سیستم بارندگی.”

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کشور توصیه می کند: با تجهیزات زمستانی در هنگام حضور در ترافیک جاده ای مراقب باشید، از ارتفاعات بالا نروید و مدیریت مصرف انرژی برای گردشگران و استان های همجوار و همچنین کشاورزان به ویژه کشاورزان ضروری است. برنج کاران به دلیل سردی هوا اقدامات لازم را انجام می دهند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.