زلنسکی از استقبال ترکیه از گردشگران روسی انتقاد کرد

[ad_1]

زلنسکی در مصاحبه با یک شبکه خبری تلویزیون یونان از «استانداردهای دوگانه ترکیه برای گردشگران روسی» گلایه کرد.

به گزارش ایسنا، ولودیمیر زلینسکی، رئیس جمهور اوکراین در گفت وگو با شبکه تلویزیونی دولتی یونان ERT گفت: ترکیه استانداردی دوگانه برای گردشگران روسی نشان می دهد زیرا از یک سو نقش محوری دارد. زمان اصلی با هدف پایان دادن به جنگ در اوکراین. «از طرفی به محلی برای گردشگران روسی تبدیل می شود و آنها را تسهیل می کند.

به عبارت دیگر ترکیه از اوکراین حمایت و میانجیگری می کند و از سوی دیگر راه های متعددی را برای بازدید گردشگران روسی فراهم می کند. شما نمی توانید این کار را انجام دهید و یک استاندارد دو طرفه داشته باشید. این عادلانه نیست. به همین دلیل توجه ترکیه را به چنین احتمالاتی جلب کردم.

دولت ترکیه در نظر دارد وام های حدود 300 میلیون دلاری را به شرکت های گردشگری ترکیه که با روسیه تجارت می کنند، ارائه دهد و در عین حال پروازها به مسکو و سایر شهرها را افزایش دهد تا درآمد بیشتری برای صنعت گردشگری این کشور ایجاد کند. روسیه به طور سنتی میزبان بیشترین گردشگران به ترکیه بوده است.

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه امروز (دوشنبه) گفت که احتمالاً با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه برای بحث در مورد گردشگری، کمک به رسیدگی به صادرات غلات از اوکراین و روسیه و در عین حال ترویج تخلیه شهر ماریوپل اوکراین در محاصره صحبت خواهد کرد. .

اردوغان به دنبال نقش کلیدی بین المللی در کمک به تضمین آتش بس در اوکراین و توافق صلح بین مسکو و کیف است.

اردوغان همچنین گفت که پوتین نسبت به نیازهای ترکیه از صنعت و درآمد گردشگری حساس است و قول کمک داد.

ترکیه همچنین گفته است که سرمایه گذاران روسی را به عنوان گردشگر یا سرمایه گذار به این کشور می پذیرد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.