رژیم صهیونیستی سفیر روسیه را احضار کرد

[ad_1]

وزارت خارجه اسرائیل سفیر روسیه در تل‌آویو را برای اظهارنظر درباره اظهارات اخیر سرگئی لاوروف درباره یهودیان و هیتلر احضار کرد.

به گزارش ایسنا، شبکه کان گزارش داد که وزارت خارجه اسرائیل سفیر روسیه را برای توضیح درباره اظهارات سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه درباره نازیسم در اوکراین احضار کرد.

این وزارتخانه در بیانیه ای با انتقاد از استدلال های ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، آقای لاوروف را “شرم آور” خواند.

یایر لاپید، وزیر امور خارجه اسرائیل اظهارات وزیر خارجه روسیه را «نابخشودنی و ظالمانه و همچنین یک اشتباه بزرگ تاریخی» توصیف کرد.

لاوروف اخیراً در مصاحبه ای با شبکه ایتالیایی Media Set از رئیس جمهور اوکراین انتقاد کرد و در آن وی تلاش کرد وجود نازیسم در اوکراین را انکار کند.

اظهارات جنجالی سرگئی لاوروف روز یکشنبه در پاسخ به سوالی درباره ادعای روسیه مبنی بر “فاشیسم زدایی” در اوکراین در حالی که ولودیمیر زلینسکی رئیس جمهور اوکراین یهودی است، بیان شد.

لاوروف در پاسخ گفت: «وقتی گفتند «ضد فاشیسم چیست وقتی خودمان یهودی هستیم»، «چون فکر می‌کنم هیتلر هم یهودی تبار بود. “

وزیر خارجه روسیه افزود: ما مدت هاست که از یهودیان خردمند شنیده ایم که بزرگترین ضد یهود، خود یهودیان هستند.

لاوروف در پاسخ به لاوروف گفت: “یهودیان خود را در جریان هولوکاست قتل عام نکردند. بدترین شکل نژادپرستی این است که خود یهودیان را به خاطر یهودستیزی مقصر بدانیم.”

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.