روسیه: کنفرانس «حمایت از آینده سوریه» بدون حضور دمشق و مسکو بی ارزش استدولت روسیه از برنامه اتحادیه اروپا برای برگزاری ششمین کنفرانس خود با عنوان “حمایت از آینده سوریه و منطقه” در بروکسل بدون دعوت از دمشق و مسکو انتقاد کرده و گفته است که این کنفرانس بدون روسیه و سوریه بی ارزش خواهد بود.

به گزارش ایسنا، وزارت امور خارجه روسیه با بیان اینکه اتحادیه اروپا به طور سنتی بدون همکاری با دولت سوریه و بدون دعوت از نمایندگان خود در این کنفرانس تلاش می کند به اهداف خود دست یابد، افزود: اما این بار بروکسل تصمیم گرفت پا را فراتر بگذارد و از این کنفرانس دعوت نکند. مقامات روسیه در این کنفرانس شرکت کردند.

وزارت خارجه روسیه خاطرنشان کرد که این تصمیم باعث شد تا رهبران سازمان ملل از ریاست مشترک کنفرانس استعفا دهند و خود را به حضور کارشناسان محدود کنند.

این وزارتخانه هشدار داد که کنفرانس‌های بروکسل «به‌طور فزاینده‌ای به سمت سیاسی‌سازی بی‌ملاحظه موضوعات صرفاً بشردوستانه پیش می‌روند و سازمان ملل متحد مسئولیت دارد تا هر کاری ممکن را برای جلوگیری از بازگشت انسان‌ها انجام دهد.» پناهندگان سوری به کشورهای خود بدون توجه به این موضوع. شرایط نامناسب اجتماعی، اقتصادی و زندگی. “” در کشورهای میزبان اتفاق می افتد.”

دولت روسیه در بیانیه ای آمریکا و اروپا را متهم کرد که با تعیین پیش شرط های سیاسی از جمله گسترش مکانیسم انتقال، کمک های فرامرزی، نقض حاکمیت سوریه، مانع اجرای طرح های ویژه بازسازی سوریه می شوند.

انتهای پیام/Source link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.