روسیه به همسایگان کی یف در مورد جنگیدن و مخفی کردن سلاح های بیولوژیکی در اوکراین هشدار می دهد

[ad_1]

فدراسیون روسیه گفته است که ارائه فرودگاه های نظامی به کی یف را به عنوان اقدامی مداخله ای در درگیری در نظر خواهد گرفت.

به گزارش ایسنا، به نقل از اسپوتنیک، سرلشکر ایگور کوناشنکوف، نماینده رسمی وزارت دفاع روسیه گفت: استفاده از شبکه فرودگاهی کشورهای همسایه برای تحویل هواپیماهای نظامی اوکراین و استفاده از آن به دنبال آن است که علیه نیروهای مسلح روسیه می تواند مداخله در این کشورها تلقی شود. یک درگیری مسلحانه در نظر گرفته شده است.

“تقریبا تمام هواپیماهای جنگی کی یف منهدم شد. در عین حال، ما به خوبی از هواپیماهای جنگی اوکراینی مطلع هستیم که به رومانی و سایر کشورهای هم مرز پرواز کردند. لطفا توجه داشته باشید که هر کشوری که فرودگاهی برای حمله به روسیه در اختیار اوکراین قرار دهد، به نوعی در جنگ مداخله کرده است.”

وی گفت: ما فرودگاه نظامی وینیتسیا اوکراین را با موشک های دوربرد هدف قرار دادیم و سرنگون کردیم.

کوناشنکوف گفت که نیروهای مسلح فدراسیون روسیه به زیرساخت های نظامی اوکراین حمله می کنند. در 6 مارس، فرودگاه نیروی هوایی اوکراین در وینیتسیا را با سلاح های دقیق دوربرد بستیم.

او در هشدار قبلی گفت: «ما تأسیسات نظامی اوکراین را هدف قرار خواهیم داد و از آنهایی که آنجا هستند می خواهیم که آنجا را ترک کنند.

سخنگوی ارتش اوکراین گفت: ما تقریباً تمام قابلیت‌های هوایی ارتش اوکراین را نابود کرده‌ایم.

سخنگوی وزارت دفاع روسیه همچنین به خبرنگاران گفت که اسنادی که روسیه از کارکنان آزمایشگاه‌های بیولوژیکی اوکراین دریافت کرده است تأیید می‌کند که اجزای سلاح‌های بیولوژیکی در اوکراین نزدیک به روسیه در حال توسعه هستند.

وی افزود: «کیف تلاش کرد اثرات یک برنامه بیولوژیکی نظامی را که در اوکراین با بودجه پنتاگون انجام شد، پنهان کند».

کوناشنکوف گفت که در طول عملیات نظامی، اسناد کشف شده در طی پاکسازی دقیق بقایای برنامه بیولوژیکی نظامی نشان داد که بودجه آن توسط وزارت دفاع ایالات متحده تامین شده است.

به گفته وی، پنتاگون از زمانی که روسیه شروع به فعالیت در این کشور کرد، عمیقاً به آزمایشگاه های بیولوژیکی مخفی در اوکراین علاقه مند بوده است.

وی خاطرنشان کرد که طرف روسی نیز اسنادی از افسران بیولوژیکی اوکراینی دریافت کرده است که نشان دهنده توسعه سلاح های بیولوژیکی در این کشور است.

وی افزود: «موسسات روسی در حال بررسی بیماری های خطرناک ناشی از این سلاح ها به ویژه در زمینه اپیدمی های مرگبار هستند».

کوناشنکوف ادامه داد: در حال حاضر این اسناد توسط متخصصان روسی در دفاع در برابر مواد شیمیایی، بیولوژیکی و رادیواکتیو در حال بررسی و تجزیه و تحلیل است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.