روزهای سخت بیماری عروق کرونر تا دو ماه آینده / توسعه بیماری عروق کرونر

[ad_1]

معاون درمان بیمارستان بهارلو تهران با اشاره به اینکه طی یک تا دو ماه آینده روزهای سختی در انتظار ما است، گفت: در حال حاضر در اکثر بخش‌های بیمارستانی با کمبود نیروی انسانی مواجه هستیم که درگیری‌های ناشی از آن بالاست. آمیکرون.» بروز بیماری عروق کرونر قلب در این ناحیه به صورت تصاعدی است و باید تا زمان بهبودی مرخصی استعلاجی کنند.

دکتر بهنام بهنوش در گفت وگو با ایسناوی با اشاره به افزایش مراجعات کرونا به بیمارستان‌ها در بخش‌های سرپایی و بستری، گفت: مشتریانی که علائم سرماخوردگی و گوارشی دارند، پس از بررسی دقیق‌تر، در نهایت همان افراد تشخیص می‌دهند که امیکرون دارند. تعداد مشتریان نسبت به ماه قبل افزایش چشمگیری داشته است.

وی افزود: بر خلاف نوع دلتا که بخش قابل توجهی از بیماران بستری هستند، در حال حاضر حدود 10 درصد از بیماران نیاز به بستری دارند، اما از آنجایی که در شیب تصاعدی از هاله اومیکرون قرار داریم، تعداد بیماران بستری است. و تعداد کشته ها افزایش خواهد یافت.»

وی با تاکید بر لزوم اجرای کامل و کامل واکسیناسیون گفت: این بیماری هم در افراد واکسینه شده و هم در افراد واکسینه نشده رخ می دهد، اما اکثر بیماران بستری با علائم شدید واکسینه نشده اند.

وی افزود: راهبرد درمانی بیماران بستری مشابه رژیم های قبلی است و از آنجایی که اکثر افراد بستری دارای مشکلات ریوی هستند، درمان با گذشته تفاوت چندانی ندارد و در صورت نیاز با رامد ساویر و کورتون درمان شود. در بیماران سرپایی نیز باید بر اقدامات حمایتی یعنی افزایش مصرف مایعات و اقدامات درمانی حمایتی مناسب مشابه سرماخوردگی تاکید شود.

دکتر بهنوش درباره میانگین سنی مراجعه کنندگان به این مرکز بهداشتی نیز تصریح کرد: چون مرکز ما فقط مختص کودکان نیست، بیشتر بزرگسالان به ما مراجعه می کنند و نرخ بالای ملاقات با خانواده؛ به همین دلیل در بین بیماران ما از نوجوانان تا سالمندان نیز وجود دارد. البته افراد مسن آسیب پذیرتر هستند و بیشتر در بیمارستان بستری می شوند. بخش قابل توجهی از بخش‌های مراقبت‌های ویژه در حال حاضر برای افرادی که واکسینه نشده‌اند یا دارای شرایط پزشکی زمینه‌ای هستند در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در پیک های قبلی تعداد مراجعین به بیمارستان ها با سایر بیماری ها کمتر بود و فضای بیشتری به بیماران کووید 19 اختصاص داده شد و اکنون هم کووید 19 و هم سایر بیماری ها هر دو مشتری زیادی دارند و این تبدیل شده است. تا حدودی مشکل ساز است.»

دکتر بهنوش ادامه داد: با توجه به شیوع امیکرون، بسیاری از بیماران با علائم دیگری به ما مراجعه می کنند و مورد معاینه قرار می گیرند و در نهایت به احتمال زیاد دچار بیماری عروق کرونر قلب شده اند که مشکل ساز شده است. در پیک های قبلی بهتر بود بیماران کوید و غیر کوید جدا شوند اما در این پیک جدید چنین تشخیصی مشکل است. زیرا بیمار ابتدا علائم بیماری عروق کرونر قلب را نداشت و چند روز بعد این علائم در انسان ظاهر شد.

معاون درمان بیمارستان بهارلو گفت: خوشبختانه در حال حاضر مشکلی در حوزه پزشکی و تجهیزاتی نداریم. بیمارستان بهارلو از همان ابتدا تحت تاثیر این بیماری قرار گرفته است و به همین دلیل تلاش می کنیم تا قبل از بروز مشکلات و کم کاری تمهیدات لازم را انجام دهیم.

اشاره کرد که در یکی دو ماه آینده روزهای سختی را پیش رو خواهیم داشتگفت: هنوز به قله نرسیدیم. شب عید نزدیک است و مردم به سمت بازارها و مراکز خرید هجوم می‌آورند که باعث گسترش شدید این بیماری می‌شود. با شرایط اقتصادی و کاهش رونق برخی مشاغل نمی توان گفت که قرنطینه مطلق امکان پذیر است، اما حفظ و رعایت مواردی مانند استفاده از دو ماسک، جلوگیری از تجمع، شستن دست و … بسیار موثر است.

وی در پایان تاکید کرد: پس از دو سال خدمت مستمر اکنون با کادر درمانی خسته مواجه هستیم. ما از مردم می خواهیم که پروتکل های بیشتری را متناسب با شرایط ما دنبال کنند. در حال حاضر به دلیل سطح بالای درگیری که آمیکرون ایجاد می کند، در اکثر مناطق با کمبود نیروی انسانی مواجه هستیم. شیوع بیماری عروق کرونر در این منطقه به صورت تصاعدی است و به عنوان مثال از هر 13 افسر یک بخش حداقل 5 نفر برای بهبودی و بازگشت به کار مرخصی استعلاجی دریافت می کنند. لذا از مردم تقاضا داریم به مسائل بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک توجه بیشتری داشته باشند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.