رفتار رئیس جمهور روسیه با همتای جنجالی فرانسوی خود/ مکرون: پوتین مثل همیشه خوشحال نیست

[ad_1]

ماکرون امروز سه شنبه گفت که فضای متشنج در مذاکرات روز دوشنبه با ولادیمیر پوتین در مسکو درباره وضعیت اوکراین کاملاً واضح است.

به گزارش ایسنا، امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه در بیانیه ای که در شبکه BFM فرانسه منتشر شد، گفت: پوتین خوشحالتر از همیشه نیست و فضای تنش در آن حاکم است.

وی بر هدف از سفر خود به روسیه تاکید کرد و بر لزوم تنش زدایی در اوکراین و باز کردن چشم اندازهای جدیدی که معتقد است محقق شده است، تاکید کرد.

مکرون گفت: «فرانسه با این سفر اعتبار خود را تقویت کرده است.

از همان ابتدای دیدار مکرون و پوتین لحظات جالب بسیاری توسط رسانه ها ثبت شد.

نکته اول این است که در ابتدای دیدار، زمانی که دو رئیس جمهور از یکدیگر بسیار دور بودند، حتی زمانی که مکرون وارد سالنی شد که پوتین در آن منتظر بود، دو رئیس جمهور همچنان دور یک میز بیضی شکل با فاصله زیادی نشسته بودند.

نحوه نشستن پوتین و مکرون در دو طرف میز طولانی واکنش گسترده ای را در شبکه های اجتماعی به همراه داشت. برخی استدلال می کنند که این نشست میزان شکاف بین روسیه و غرب را نشان می دهد. شکافی که در آن فرانسه به عنوان میانجی بین دو طرف عمل می کند.

ویدئوهای منتشر شده سالن را حتی بدون مترجم نشان می دهد و دو رئیس جمهور از مترجم استفاده می کنند و یکی از ویدئوها نشان می دهد که پوتین از مکرون می خواهد از مترجم استفاده کند تا رئیس جمهور فرانسه متوجه صحبت های او شود.

تصویر جنجالی دیگر، کاری است که پوتین پس از کنفرانس مطبوعاتی مشترک با مکرون انجام می دهد.

جلوی دوربین، کنفرانس مطبوعاتی به پایان رسید، پوتین به ماکرون گفت که در حال ترک سالن هستم، او به ماکرون نشان داد که کجا می‌خواهند بروند. اما پوتین منتظر آمدن ماکرون نشد، بلکه رفت و او را تنها گذاشت که این برخلاف سنت دیپلماتیک است.

سرانجام پس از کنفرانس مطبوعاتی و انتقال به اتاقی دیگر، مکرون تنها ماند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.