رشد 20 درصدی مبادلات اقتصادی از پایانه های مرزی شمال سیستان و بلوچستان

[ad_1]

ایسنا/ سیستان و بلوچستان سرپرست اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: حجم مبادلات اقتصادی اعم از صادرات، واردات و ترانزیت از بنادر مرزی میلک و میرجاوه در 11 ماهه امسال. 772 تن در مدت مشابه. دوره سال گذشته گذشته 20 درصد افزایش یافته است.

ایوب کرد در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه روزانه 530 کامیون از بنادر مرزی میلک و میرجاوه تردد می کنند، افزود: بیشترین حجم مبادلات تجاری استان در این مدت با یک هزار و 506 هزار و 600 تن صادرات است.

وی گاز مایع، هیدروکربن، گازوئیل، بنزین و تره بار را عمده صادرات طی این مدت از طریق بنادر مرزی میلک و میرجاوه سیستان و بلوچستان برشمرد و افزود: صادرات در این مدت با 65 هزار و 10 دستگاه کامیون انجام شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان حجم کل کالاهای ترانزیت شده از پایانه های مرزی شمال استان را 615 هزار و 558 تن اعلام کرد.

کردها تجارت فرامرزی را یکی از شاخص های کلیدی در برقراری روابط بین کشورهای همسایه و زندگی مرزنشینان دانستند و این امر را مرهون ظرفیت استان در بخش صادرات و واردات، تجارت و نتایج ارزشمند آن مانند خارجی دانستند. درآمدهای مبادله ای، ایجاد فرصت های شغلی جدید و افزایش نفوذ در منطقه رویکرد اداره کل به پایانه های مرزی مبتنی بر توسعه زیرساخت های مردمی و گسترش صادرات است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.