رسانه های اسلامی وظیفه دارند آرمان فلسطین را زنده نگه دارند. انتظارات از غرب را ناامید نکنید

[ad_1]

یک کارشناس مسائل خاورمیانه گفت: چالش های ایدئولوژیک در بین کشورهای منطقه باعث شده تا آنها نتوانند در موضوعات مشترکی مانند مسئله فلسطین و دفاع از حقوق بشر فلسطین همکاری کنند.

حسن لاسجردی در گفت وگو با ایسنا، در پاسخ به این سوال که چرا رسانه ها توجه چندانی به جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین ندارند و این توجه معطوف به چند تاریخ خاص مانند روز قدس است؟ ، تصریح کرد: اقدام امام خمینی (ره) در نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان اقدامی نمادین و نمادین برای زنده نگه داشتن آرمان فلسطین است و امام راحل با این نامگذاری می خواهد توجه را به این موضوع جلب کرده و تاکید کند. که قضیه فلسطین مهم است. اول جهان اسلام و زندگی روزمره آن است.

وی با اشاره به توجه ویژه رسانه ها به مساله اوکراین و کم توجهی به موضوع فلسطین، گفت: دلیل این امر این است که بسیاری از رسانه های موثر و تاثیرگذار در ذهن غربی فعالیت می کنند و این وظیفه مسلمانان و مسلمانان است. رسانه های عربی برای زنده نگه داشتن آرمان فلسطین نه تنها ارائه آمار و اطلاعات کامل در رابطه با جنایات رژیم صهیونیستی بلکه ایجاد بینش در این زمینه نیز حائز اهمیت است زیرا آمار ارائه می شود.از ذهن مخاطب تا خطی. ذهن تحول در این زمینه برای بقا و توسعه آرمان فلسطین در این راستا، باید ابتکارات جدیدی در مدل اعتماد ایجاد کنیم، این خبر باید همراه با تحلیل باشد تا افکار عمومی نگاه درستی به این حوزه داشته باشد.

لاسجردی ادامه داد: از سوی دیگر در رقابت رسانه ای امروز جهان پیدا کردن بلوک خبری برای همکاری سخت شده است و اکنون که روابط ما با قطر خوب است، می توانیم با الجزیره همکاری خوبی داشته باشیم. رسانه ای پرمخاطب در فلسطین است.» در این راستا مدیران مسئول در بخش های مختلف می توانند با مشورت و تعامل مناسب موضوع را اداره کنند.

وی همچنین درباره تأثیر عادی سازی روابط برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی بر توجه به مسئله فلسطین و حفظ آرمان های آنها تصریح کرد: عادی سازی روابط رژیم صهیونیستی با برخی کشورهای عربی باعث نرمش سیاسی آنها شده است. در مورد جنایاتی که این رژیم مرتکب می شود، به دلیل مسائل سیاسی، تصدی پست های قوی و حرکت به سمت مواضع نرم به صلاح نیست.

لاسجردی ادامه داد: در حال حاضر چالش های اعتقادی بین کشورهای منطقه وجود دارد و این چالش های اعتقادی باعث شده تا نتوانند در موضوع مشترکی مانند فلسطین همکاری کنند. لازم به ذکر است که چالش های ایدئولوژیک کشورهای منطقه بر همکاری آنها با یکدیگر تأثیر می گذارد و باعث دور شدن آنها از موضوع اصلی مانند مسئله فلسطین و اتخاذ رویکردهای مختلف منطقه ای می شود.

امیدواریم دولت سیزدهم بر اساس سیاست موازنه‌ای که بر آن تاکید کرده‌اند، به چالش‌های موجود بین ایران و عربستان سعودی رسیدگی کند و بر آن استوار شود و با مقابله با این چالش‌ها، بتوانیم از ظرفیت‌های منطقه‌ای خود برای ایجاد فرصت مناسب برای ایجاد فرصت مناسب استفاده کنیم. به مسائلی مانند مسئله فلسطین بپردازد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.