راه حل مشکلات فرهنگی و اجتماعی گیلان توجه به سبک زندگی است

[ad_1]

ایسنا/ گیلان مسئول فضای مجازی سپاه قدس گیلان با اشاره به افزایش آسیب های اجتماعی و فرهنگی در استان گیلان گفت: راهکار حل معضلات فرهنگی و اجتماعی گیلان توجه به چالش های سبک زندگی است.

سجاد ستوده از شورای اداری فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان، توجه به ابعاد فرهنگی را ضروری دانست و گفت: گیلان از نظر سبک زندگی و همه ابعاد اجتماعی و فرهنگی نزدیک ترین استان به شمال تهران است. آسیب ها و حتی نکات مثبت این دو حوزه مشابه است.

رئیس فضای مجازی سپاه قدس گیلان استقبال مردم استان از مسائل فرهنگی، اجتماعی و حتی فناوری را برشمرد و خاطرنشان کرد: در 10 ماه سال، درصد استفاده از اینترنت در گیلان پس از تهران در رتبه دوم قرار دارد و آمارها نشان می دهد که در در این حوزه استفاده از ابزارهای دیجیتال همتراز پایتخت است.

ستوده با بیان اینکه گیلان در زمینه آمار رفتاری خانوارها اعم از پوشاک، تلویزیون، کتاب، کتابخوانی، مجلات و … در کنار تهران پیشرو است، افزود: با وجود اینکه گیلان بیش از 250 هزار خانواده دارد، سازمان های حمایتی اقتصادی همچنان ضعیف هستند، اما استفاده از جدیدترین ابزارهای دیجیتال بسیار بالاست و یکی از ابزارهایی است که در خدمت زندگی روزمره مردم است؛ ابزارها علاوه بر رفع نیازهای دیجیتال، فرهنگ خاص خود را نیز به فرد تحمیل می کنند.

وی بزرگترین چالش گیلان را در حوزه فرهنگی اجتماعی و در شش سال گذشته از نظر آماری چالش سبک زندگی برشمرد و ادامه داد: سبک زندگی و مصرف فرهنگی مردم گیلان تعریف دقیقی در حوزه ارتباطات است. و فضای مجازی و قوی پیش می رود.این تغییر است.

مسئول فضای مجازی سپاه قدس گیلان با بیان اینکه جهت و نحوه عمل در حوزه فرهنگی تغییر کرده و دشمن نیز روی آن تمرکز کرده است، تاکید کرد: مردم استان گیلان پارسال 1.6 بازی خریداری کردند. میلیارد تومان که تنها هفت درصد آن شرکت می کنند و برای بقیه بازی دلار می پردازند.

ستوده گفت: بر اساس پیش‌بینی مرکز علوم اعصاب تا سال 2025، افراد می‌توانند برخلاف بسیاری از رشته‌ها در حوزه غیرفناوری، با بدن خود، یعنی کشور ما وارد فضای مجازی شوند.

وی ضمن تاکید بر استفاده بهینه از قدرت و فضای مجازی در دنیای امروز، خاطرنشان کرد: ما در بطن انقلاب چهارم، انقلاب دیجیتال و مقام معظم رهبری از سال‌ها پیش دستورات مهمی در این زمینه داشتند و اصرار داشتند که پیشقدم باشیم. در این زمینه “بیایید یک برنامه داشته باشیم.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.