راهنما وظیفه درایرها در کمپرسور ویرگول برو اینجا

وظیفه درایرها در کمپرسور – ویرگول
کر درایر, فیلتر درایر, پوسته کر

File:Polo in tumble dryer.JPG - Wikimedia Commons این قطعه در تمامی سیستم های برودتی و تهویه ی مطبوع نیز وجود دارد، البته با اندکی تفاوت در سایز و طراحی. کاربرد این ساختارها در طراحی جاذب برای وقتی است که به جذب بالا نیاز باشد مانند سیستم های تبریدی حساس که باید در آن ها رطوبت به صفر برسد و از ورود اسید به سیستم جلوگیری شود. کثیفی کندانسور یکی دیگر از عوامل ممکن می تواند باشد. حذف لوله بدنه و عدم استفاده از کندانسور کمکی می تواند عامل دیگر آن باشد. وظیفه فیلتر درایرها در سیستم های تبرید: فیلتر درایر از سیستم تبرید در برابر ذرات نامطلوب برای سیستم محافظت می کند. به مرور زمان با کارکرد سیستم میزان خوردگی رینگ ها در محیط اسیدی افزایش می یابد و در نهایت فرار روغن را خواهیم داشت. چرا که رطوبت می تواند باعث ایجاد انجماد و خوردگی در اجزای فلزی سیستم و آسیب رسیدن به آن شود. اما در سایز های بزرگ تر آن بدنه آهنب آن ثابت و قایل باز شدن می باشد که برای راحتی کار فقط مغزی آن که دارای اندازه استاندارد است قابل تعویض می باشد که به آنها فیلتر درایر و یا هسته قابل تعویض گفته می شود. سیاه شدن سطح پایینی فیلتر درایر نشان دهنده این است که روغن از کمپرسور خارج و به فیلتر درایر رفته و میزانی از آلودگی توسط فیلتردرایر جذب می شود و دوباره به کمپرسور بر می گردد در اینگونه موارد فیلتر درایر نمی تواند کمک چندانی نماید زیرا روغن کمپرسور آلوده است حتی اگر روغن را هم تعویض نمایید باز روغن جدید با شتاب بالایی آلوده می شود.  Po᠎st h᠎as  be᠎en gen erat᠎ed by ​GSA Content Generator DEMO !

یخچال یکی از اجزای اصلی آن است.

زمانیکه روغن فرار می کند مقداری از آن به فیلتر درایر رفته و سبب سیاه شدن سطح پایینی آن می شود. به خاطر داشته باشید که در صورت باز کردن درایر و قرار گرفتن آن در مجاورت هوا، دیگر نمی توانید از آن استفاده نمایید. باز نکردن درپوش قبل از نصب: مهم ترین نکته که تقریبا همه آن را می دانیم این است که فیلتر درایری که درپوش آن باز شده را به هیچ وجه نباید در مجاورت هوای آزاد قرار داد. این هوا قبل از رها شدن در کمپرسور هوا، توسط فیلتر تمیز میشود و به این فیلتر است که به عنوان اولین مرحله فیلتراسیون عمل میکند. تعمیر یخچال – از آنجا که ممکن است گاز پس از عبور از کندانسور جرم های آن را حمل کند یا گاز دارای رطوبت باشد،لازمست قبل از سرما سازی کاملا” پاک و خشک شود . فیلتر درایر یخچال یکی از اجزای اصلی آن است. نمد: از آسیب رسیدن فنر به هستهی آن پیشگیری مینماید. فیلتر درایر ها در سیستم های تهویه مطبوع و آلودگی ها مانند آب که می تواند اسید تولید کند و به سیستم آسیب وارد کند را جذب می کند. کوچکترین ذرات فلزی و رطوبت به مکانیسم کمپرسور آسیب جدی وارد میکند.  Th is conte᠎nt was written by GSA᠎ Con​tent G᠎enerator D᠎emoversion᠎.

به صورت عمودی و در جهت جریان نصب می شود.

clapper board, clapper, movie, film, board, cinema, director, video, clapperboard, entertainment, cinematography در اثر وجود رطوبت در کمپرسور، واکنش هایی رخ می دهد که منجر به تولید محلول اسیدی می باشد. همچنین رطوبت درون سیستم در اثر واکنش با مواد شیمیایی مبرد تولید اسیدهای ارگانیک و غیر ارگانیکی میکنند که موجب خوردگی در سیستم میشوند. می باشد .وجود این ناخالصی ها منجر به اکسیداسیون و خوردگی شده و خسارات قابل توجهی به ماشین آلات وارد می سازد. ذرات به کار رفته در کنار هم ایجاد سطوح برآمده و تو رفته می کنند، بنابراین این سطوح باعث افزایش سطح نسبت به سطوح مسطح می شوند. بنابراین گاهی می توان به کمک گرما، فیلتر را احیا کرد. وقتی کمپرسور می سوزد اولین و مهمترین راهکار تعویض فیلتردرایر و قرار دادن فیلتردرایری است که قدرت جذب اسید بالایی داشته باشد، به این فیلتردرایرها، فیلتر درایرهای آنتی اسید می گویند. زمانی که سیستم جهت تعمیرات، تعویض قطعه و یا هر دلیل دیگر باز شود. فیلتر درایر به صورت عمودی و در جهت جریان نصب می شود. فقط روغن و مُبَرِدِ تمیز و عاری از رطوبت باید در سیستم جریان داشته باشد. البته باید توجه داشت که تشکیل حباب در سایت گلاس دلایل مختلفی دارد که یکی از آنها افت فشار بالا در طول فیلتر درایر است.

این شرایط را معمولا میتوان با بررسی تشکیل حباب در سایت گلاس در طول کارکرد عادی سیستم تشخیص داد. باید توجه داشت که سرمایهگذاری در فیلترهای هوا مناسب برای کمپرسورهای یکی از بهترین کارهایی است که میتوان برای کاهش هزینهها انجام داد. یکی دیگر از کارهایی که فیلتر درایر انجام می دهد جلوگیری از ایجاد برفک در سیستم است. در بیشتر مواقع بعد از فیلتر درایرها یک سایت گلاس قرار میدهند تا بتوان از آن برای بررسی عملکرد فیلتر درایر و میزان رطوبت موجود در سیستم استفاده کرد. فیلتر درایر بسته (hermitic) با کارکردهای مختلف فیلتر درایر استاندارد، فیلتر درایر بای فلو، فیلتر درایر رسیور و فیلتر درایر burn-out عرضه می شود. در این صورت می توانید تضمین کنید که به سایر قطعات آسیبی وارد نمی شود. همچنین هنگام تعویض خط مایع یخچال، باید فیلتر را نیز تعویض کنید و از اندازه ی فیلتر جدید اطمینان حاصل کنید. همچنین هنگام تعویض خط مایع یخچال، باید فیلتر را نیز تعویض کنید و از اندازه ی فیلتر جدید اطمینان حاصل کنید تا به اتصالات در سیستم آسیبی وارد نشود. اتصالات از جنس استیل ساخته شده است.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.