رئیس جمهور ونزوئلا موافقت خود را برای دیدار مجدد با هیئت آمریکایی اعلام کرد

[ad_1]

رئیس‌جمهور ونزوئلا اعلام کرد که با برنامه آتی مذاکرات با هیئت آمریکایی که روز شنبه با او دیدار کرد، موافقت کرده است. این اولین دیدار در سطح بالا بین دو کشور در سال های اخیر است.

به گزارش ایسنا، پنج منبع روز یکشنبه به رویترز گفتند که مقامات دو کشور درباره کاهش تحریم های نفتی این کشور آمریکای جنوبی گفت و گو کرده اند، اما پیشرفت چندانی در دستیابی به توافق نداشته اند. موافقم. از سوی دیگر، دولت ونزوئلا که تحت شدیدترین تحریم های آمریکا قرار دارد، یکی از متحدان اصلی روسیه در آمریکای لاتین است و این مذاکرات با هدف بیگانگی نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا از جهان است.ولادیمیر پوتین همتای روس.

رسانه دولتی به نقل از مادورو گفت: شنبه شب هیئتی از دولت آمریکا به ونزوئلا رفتند. ما جلسه ای داشتیم که من آن را “محترمانه، صمیمانه و بسیار دیپلماتیک” توصیف می کنم.

به گفته وی، این دیدار دو ساعت به طول انجامید، اما وی اشاره ای نکرد که در مورد چه موضوعاتی بحث شده و چه نمایندگانی در این هیئت حضور داشتند.

پیش از این، جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید، هدف از این سفر را بررسی تعدادی از مسائل از جمله “امنیت انرژی” و پرونده 9 شهروند آمریکایی بازداشت شده در ونزوئلا عنوان کرد.

رئیس جمهور ونزوئلا بدون اشاره به تاریخی گفت که مذاکرات از سر گرفته خواهد شد.

وی افزود: همانطور که به هیئت آمریکایی گفتم، قصد من این است که از طریق “دیپلماسی، احترام و امید به جهانی بهتر” بتوانیم در برنامه تامین پیش برویم. “بهروزی و صلح” عطا کنیم.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.