رئیس آژانس فضایی روسیه ایستگاه فضایی بین‌المللی را تهدید به سقوط کردرئیس سازمان فضایی روسیه با اشاره به تحریم‌های روسیه، تهدید خود مبنی بر سقوط ایستگاه فضایی بین‌المللی را تکرار کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از سیوان، دیمیتری روگوزین، رئیس آژانس فضایی روسیه در 12 مارس اعلام کرد که تحریم های غرب علیه روسیه می تواند به سرنگونی ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) منجر شود.

به گفته روگوزین، تحریم هایی که برخی از آن ها قبل از حمله مسکو به اوکراین آغاز شده بودند، می توانند عملکرد یک فضاپیمای روسی را که در ایستگاه فضایی بین المللی خدمت می کند، مختل کند.

روگوزین در تلگرام نوشت: «بنابراین، بخشی از ایستگاه فضایی بین‌المللی روسیه که به اصلاح مدار آن کمک می‌کند، ممکن است تحت تأثیر قرار گیرد و این سازه 500 تنی به دریا یا خشکی سقوط کند.

روگوزین که بارها حمایت خود را از نیروهای روسی در اوکراین در رسانه های اجتماعی ابراز کرده است، گفت که بخش روسی تضمین می کند که مدار ایستگاه به طور متوسط ​​11 بار در سال برای کارهایی مانند اجتناب از حملات هوایی و زباله های فضایی بازنگری می شود.

او نقشه ای از مکان هایی که ایستگاه فضایی بین المللی ممکن است سقوط کند، منتشر کرد و خاطرنشان کرد که بعید است در محل سقوط در روسیه این اتفاق بیفتد.

وی گفت: «اما جمعیت کشورهای دیگر، به ویژه آنهایی که توسط سگ های جنگی هدایت می شوند، باید به عواقب تحریم ها علیه روسکاسموس فکر کنند.

ماه گذشته، روگوزین در توییتر ضمن انتقاد از تحریم های غرب در توییتر، تهدید مشابهی را برای ایستگاه فضایی بین المللی منتشر کرد.

در اول مارس، ناسا اعلام کرد که در حال تلاش برای یافتن راه حلی برای ایستگاه فضایی بین المللی بدون کمک روسیه است.

خدمه با فضاپیمای سایوز به روسیه منتقل خواهند شد، اما آقای روگوزین گفت سکوی پرتاب مورد استفاده برای برخاستن از سال 2021 مشمول تحریم های ایالات متحده و از سال 2012 و 2022 تحریم های اتحادیه اروپا و کانادا بوده است.

Roscosmos اعلام کرده است که از ناسا، آژانس فضایی کانادا و آژانس فضایی اروپا خواسته است تا تحریم های غیرقانونی شرکت های خود را لغو کنند.

انتهای پیام/Source link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.