دیر یا زود سیستم یارانه باید در صورت لزوم اصلاح شود/تولید شود

[ad_1]

مدیرعامل انجمن مرغداران گوشتی کشور با بیان اینکه اصلاح نظام یارانه ای کشور باید دیر یا زود اتفاق بیفتد، گفت: باید تولید تا حدی کنترل شود، نیاز بازار تا شاهد اختلاف عرضه و تقاضا نباشیم. هزینه ها و فروش

به گزارش ایسنا، حبیب اسدالله نژاد با بیان اینکه یکی از دغدغه های اصلی دولت طی یکی دو سال گذشته انحراف ارز ترجیحی و نرسیدن آن به اقشار هدف جامعه بوده است، گفت: یا به زودی این کار را انجام خواهد داد. . اما قطعا تبعات آن از جمله بازار تولید، بازار مصرف و فشارهای آن بر دولت پوشیده نیست.

وی ادامه داد: قطعا باید برنامه ریزی شود تا بازار تولید و مرغداری ها پایدار باشد و تولید مستمر باشد، مشاغل حفظ شود و سطح زندگی مردم نیز در نظر گرفته شود. علاوه بر این مرغ باید سر سفره همه بماند و مردم همچنان می توانند از این محصول غذایی ارزشمند و ارزان استفاده کنند.

مدیرعامل انجمن پرورش دهندگان طیور کشور افزود: تولید باید در سطح تقاضای بازار کنترل شود تا شاهد اختلاف بین عرضه و تقاضا و به تبع آن قیمت تمام شده کالا در قیمت فروش نباشیم.

وی افزود: تامین سرمایه در گردش لازم به واحدهای مرغداری با سهولت و نرخ سود پایین از دیگر مواردی است که برای جبران سرمایه در گردش مورد نیاز به دلیل گرانی باید مورد توجه قرار گیرد که مولفه های تولید افزایش یافت.

اسدالله نژاد ادامه داد: یکی از بزرگترین اقدامات دولت در 20 سال گذشته طراحی و ایجاد سیستم بازاری بوده است که واسطه ها و سودجویان ورودی کارها را قطع کنند و ضمن ایجاد شفافیت، مرغداران می توانند محصولات را مستقیماً از این فروشگاه خریداری کنند. اصرار ما بر حفظ این سیستم و تامین نهاده های دامی از طریق این سامانه است.

به گفته وی، ارزش‌گذاری می‌تواند در چند مرحله اتفاق بیفتد، باید براساس نظر کارشناسی سازمان‌ها و واقعیت موجود باشد. شرکت پشتیبانی امور دام نیز باید آمادگی جمع آوری جوجه ها را از سراسر کشور داشته باشد. زیرا پرورش جوجه در واحدهای طیور بعد از سن معین هم باعث افزایش ضریب تبدیل و هم کاهش شاخص تولید می شود.

مدیرکل انجمن مرغداران کشور با بیان اینکه در سال 1401 دولت باید مشوق های صادراتی را در ردیف بودجه خود در نظر بگیرد، افزود: تصمیمات جزیره ای حذف شود و محدودیتی برای ورود و خروج مرغ زنده از استان ها حتی محدود نباشد. .

وی در گفت و گو با تهیه کنندگان گفت: وضعیتی که با آن مواجه هستیم باید در نهایت اتفاق بیفتد. ما باید تولید خود را مدیریت کنیم و سعی کنیم در تبدیل، بهبود تولید، افزایش شاخص تولید و مدیریت مزرعه خود برای بهره وری بیشتر تولید بسیار محتاط باشیم. البته یکی از راه های افزایش بهره وری، تولید جوجه های سایز است.

به گفته وی، باید با جوجه های کم وزن وارد بازار شویم، خوشبختانه دولت قول داده است مرغ مازاد را با نرخ مصوب تولید خریداری کرده و با سود کم و شرایط آسان در اختیار مسئولان قرار دهد.

وی در پایان خطاب به همه گفت: تهیه کننده هم آدم است. آنها وضعیت اسفبار مردم را درک می کنند. ما تمام تلاش خود را می کنیم تا محصول مورد نیاز مردم را با کمترین سود تهیه کنیم، مردم نگران تامین مرغ نباشند، زیرا تولید کننده مرغ را با کیفیت بسیار بالا و قیمت مناسب تهیه می کند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.