دیدن غار «زینگان» را از دست ندهید

[ad_1]

ایسنا/ ایلام غار طبیعی «زینگان» شگفت‌انگیز بهشتی در دل دشت‌های گرمسیری شهرستان مرزی مهران در صالح آباد آماده پذیرایی از بازدیدکنندگان، بازدیدکنندگان و مهمانان نوروزی است.

«زینگان» این غار زیبا و روباز همه ساله به ویژه در فصل بهار پذیرای خیل عظیمی از بازدیدکنندگان و گردشگران است تا از زیبایی های آن لذت ببرند.
اگرچه غار طبیعی «زینگان» هنوز برای بسیاری از مردم کشور ناشناخته است، اما زیبایی منحصر به فرد و شکل گیری این غار در دل مناطق گرمسیری، بیشتر علاقه مندان به طبیعت را در منطقه و خارج از کشور به خود جلب می کند.
در فصل تابستان با وجود دمای بالای منطقه صالح آباد که به حدود 50 درجه بالای صفر می رسد، در وسط غار زینگان انگار باران می بارد و بوی سبزه و گل در میان نیزارها روح و جسم را به ضیافت دعوت می کند.
این غار روباز در منطقه نمونه گردشگری صالح آباد شهرستان مهران به طول بیش از یک کیلومتر، آب در داخل آن جاری است، دارای دهلیز آب، قندیل های فراوان و کانال های آب طبیعی و زیبا در داخل است.
اختلاف هوای داخل و خارج غار بیش از 20 درجه سانتیگراد است به همین دلیل غار زینگان را غار بهشتی می نامند.
سرخس ها و جلبک ها، گل ها و گیاهان و رنگ های صخره ها و پیچ و تاب های غارها، مانند عکس ها اما طبیعی، توجه را به خود جلب می کند.
این غار شگفت انگیز که می توان از آن به عنوان یکی از مهمترین آثار طبیعی استان ایلام نام برد، در 10 کیلومتری شهرستان صالح آباد قرار دارد و یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری این استان به ویژه در ایام نوروز است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.