دولت توزیع یارانه را در برنامه های خود قرار داده است

[ad_1]

ایسنا/ آذربایجان شرقی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی گفت: دولت سیزدهم در تصمیمی منطبق بر قانون و واقعیت های اقتصادی در برنامه خود توجیه و انتشار متغیر یارانه را در نظر گرفته است.

محمد کلامی در هشتاد و پنجمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی آذربایجان شرقی گفت: پیش از این، دولت برای ۲۵ قلم ارز ترجیحی اعمال می کرد و دولت این قانون را ادامه می داد و ناکارآمدی و در نتیجه رانت را احساس می کرد. 20 مورد را از لیست حذف کرد که کاهش قدرت خرید را جبران نکرد.

وی ادامه داد: دولت سیزدهم در تصمیمی منطبق با قانون و واقعیت های اقتصاد، یارانه ها را برای عادلانه و همگانی شدن آن در برنامه خود قرار داد و برای رفع نیاز نقدینگی و سرمایه در گردش دستگاه ها اقداماتی را انجام خواهد داد. “

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی افزود: در سال های گذشته که ارز 4200 تومانی معرفی می شد، شاهد بودیم که چند درصد از تورم روغن، مرغ یا تخم مرغ بوده است. میانگین تورم سالانه کمتر از 40٪ نیست. یعنی در طول این سال ها شاهد سکه 4200 تومانی و افزایش شدید قیمت این کالاها بوده ایم.

وی همچنین گفت: سال گذشته در شرایط تورمی تقاضا برای سرمایه در گردش بدون امتیاز ویژه برای تولیدکنندگان 50 درصد افزایش یافت و ارز 4200 تومانی نمی توانست تورم را ثابت نگه دارد و مردم قدرت خرید مربوط به این اقلام است. .” حفظ.

او در پایان می‌گوید: «حساب‌شده است که یارانه مستقیم به افراد با درآمد پایین‌تر، قدرت خرید را افزایش می‌دهد و در همه موارد کل جامعه متضرر نمی‌شود».

به گزارش ایسنا، «بررسی گزارش فعالیت 1400 شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی»س “بررسی مشکلات واحدهای تولیدی واقع در منطقه کوژور (کج آباد) تبریز به دلیل تعارضات قانونی” و “بررسی میزان اعتراض واحدهای تولیدی مستقر در شهرک صنعتی شماره 4 تبریز” شهید قاسم سلیمانی” به اخذ عوارض اتوبان “تبریز – سهند””س این جلسه سه دستور کار دارد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.