دعوت استاندار سمنان از سرمایه گذاران برای مشارکت در طرح ملی “مرکز اصلاح نژاد مهدیشهر”

[ad_1]

ایسنا/ سمنان استاندار سمنان گفت: ایجاد مرکز دام کشور در شهرستان مهدیشهر که یکی از مهم ترین مصوبات سفر رئیس جمهور به استان سمنان در سال گذشته بود، باید مورد پیگیری ویژه قرار گیرد.

سید محمدرضا هاشمی در نشست نظارت بر راه اندازی مرکز دامپروری کشور در مهدیشهر که در استان سمنان برگزار شد، گفت: همه دستگاه ها، سازمان ها و بخش خصوصی باید در اجرای این طرح مشارکت داشته باشند. در این طرح از سرمایه گذاران بخش خصوصی نیز برای مشارکت در ایجاد قطب دام کشور در شهرستان مهدیشهر دعوت به عمل می آید.

وی افزود: شرایط لازم برای حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی در اجرای این طرح فراهم شده و حمایت ها و مساعدت های لازم در این زمینه صورت می گیرد.

استاندار سمنان ادامه داد: نظارت بر این پروژه با جهاد کشاورزی بر عهده وی است و با همکاری جهاددانشگاهی استان سمنان مطالعات فاز اول دام و سایت در حوزه مرکزی آغاز می شود. شهرستان مهدیشهر. حضور مسئولان استانی و کشوری خواهد بود.

هاشمی افزود: اجرای کامل مطالعات ایجاد مرکز تکثیر کشور در شهرستان مهدیشهر به 3.5 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که از محل خرید 1401 دارایی و کل اعتبار استانی و ملی برای مطالعات اولیه تخصیص می یابد. در سفر رئیس جمهور به استان سمنان.

وی گفت: با توجه به محدودیت منابع آبی، مطالعات با تمرکز بر یک نقطه و ایجاد زیرساخت ها در بخش فولاد محله مهدیشهر آغاز می شود.

استاندار سمنان با اشاره به ظرفیت و پتانسیل علمی و پژوهشی جهاددانشگاهی به عنوان مشاور علمی و پژوهشی این طرح، گفت: مرکز دام مهدیشهر متعلق به مرکز دامپروری مهدیشهر است، همه و صاحبان دام و عشایر. دستگاه ها و سازمان ها نیز به همکاری لازم نیاز دارند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.