دعای روز نهم ماه مبارک رمضان و چگونگی جلب رضایت الهی

[ad_1]

در دعای روز نهم ماه مبارک رمضان آمده است: «پروردگارا، مرا از رحمت ناشایست خود عطا فرما تا مرا به وسیله ای برای شادی و رضایت رهنمون ساز. از من راضی باش، هر چند که کارهای بدی انجام داده ام و عمرم را بیهوده گذرانده ام. من باید تمام عیب ها را از بین ببرم و این دعا در مورد من با بیرون نرفتن و حلال شدن کارها و … مستجاب می شود تا مردم از ما راضی نباشند خدا از ما راضی نمی شود. »

به نام خدا

«خدایا به رحمتت سخاوتمندانه ثروتمند نشو و پراکندگی را بر تو آسان گردان و از پیشانی من به پیشانی من برسان».

«خدایا مرا در این روز از رحمت و هدایت فراوانت بهره مند ساز، به خاطر اسباب نورانی خود، و به خاطر همه لذات، برای بهره مندی از آرزوهای عاشقانه مشتاقان». »

به گزارش ایسنا، آیت الله مجتهدی تهرانی در تفسیر فراز گفت: برای استجابت این دعا چه کنیم؟ ما باید به زیردستان کمک کنیم. اگر وضع مالی کسی خوب است به دخترهای فقیر خوش شانس وسایل بدهید. در این صورت دعا درباره او مستجاب می شود و اگر زلزله ای بیفتد ویران نمی ماند; چون رحمت خدا شامل حال او شد.

این استاد برجسته اخلاق در ادامه در قسمت نظرات «واحدنی فیه لبراهینک الساطی» گفت: پروردگارا مرا به دلائل روشن خود هدایت کن. خداوند دلایل روشنی دارد که ما را به آن دلایل روشن می رساند. هر ظالمی که به سزای اعمالش می رسد برای ما الگو است، با دیدن این نمونه ها می توانیم خدا را بشناسیم.

آیت الله مجتهدی تهرانی در ادامه فرمودند: به من راضی باشید، هر چند بد کرده ام و عمرم را به عبث سپری کرده ام. حالا آمده ام و مرا مورد رضایت شما قرار داده ام. لطفا از من راضی باشید و رضایت کامل را کسب کنید.

او اصرار می‌کند: باید تمام عیب‌ها را از خودم برطرف کنم و این دعا در مورد من با بیرون نرفتن، حلال کردن مال و غیره مستجاب می‌شود. خدا از ما راضی نمی‌شود مگر اینکه مردم از ما راضی باشند.

آیت الله مجتهدی تهرانی در دعای روز نهم ماه مبارک رمضان از «به حبّت یا عمل شایسته» می فرمایند: این دعاها را درباره من اجابت کن، برای دوستی، آرزوی مشتاقان. این را به این دلیل می گوییم که خدا ما را دوست دارد و خدا ما را صد برابر بیشتر از والدین دوست دارد که فرزندانشان را دوست داشته باشند. می گویند دوستی صد درجه دارد که 99 درجه آن برای خداست و یک درجه آن بین مخلوقات تقسیم می شود و خداوند نیز مانند آن است. پروردگارا با محبت خود به ما این دعاها را مستجاب کن.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.