دستورالعمل های کشور به یک ضمیمه اصلی نیاز دارد

[ad_1]

ایسنا/ خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی گفت: دستورالعمل ملی کاهش در سطح استان را می طلبد و باید بومی سازی شود.

جواد قناعت امروز پنجشنبه 28 اردیبهشت ماه در اردوگاه حمایت از خانواده و جوانان جمعیت استان گفت: فرهنگ سازی و اجرا دو راهکار اساسی در دستور کار این قرارگاه است.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، وی گفت: در حوزه فرهنگی با محوریت دانشگاه ها و با حضور نهادهای فرهنگی باید اقدامات اساسی انجام شود.

استاندار خراسان جنوبی آمار جمعیتی را یکی از شاخصه ها و شاخص های یک کشور قدرتمند برشمرد و گفت: به گفته استراتژیست های جهانی، یک دولت جهانی در صورتی قوی است که شاخص هایی مانند جمعیت، زیرساخت های غیرنظامی و تجهیزات نظامی داشته باشد. “

وی رشد مثبت جمعیت را یکی از ملاحظات اساسی رگولاتوری هر کشور برشمرد و افزود: سیستم را تایید کردند.

قناعت گفت: موضوع تنظیم خانواده و کنترل جمعیت یک اقدام جمهوری اسلامی ایران است که مورد تایید مجامع بین المللی قرار گرفته است و پس از این تصویب وزیر بهداشت زمان را بررسی کرده است.

وی با تاکید بر اینکه رشد منفی جمعیت نگران کننده است، افزود: کشوری بدون جمعیت جوان و عقب مانده از رشد جمعیت، از نظر فرزندی با مشکلات زیادی روبه رو خواهد شد.

استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: کشوری با رشد جمعیت منفی نمی تواند الگو و پیشرو برای جامعه جهانی باشد.

وی با اشاره به هشدار مقام معظم رهبری درباره نسبت جمعیت گفت: با توجه به این دغدغه مسئولان سه قوه باید با برنامه ریزی و تعیین راهبرد عملیاتی صحیح، راهبردی و به فکر آینده باشند.

قناعت با اشاره به فقر، گرسنگی و کمبود جمعیت در محیط های علمی، گفت: متأسفانه اکثر خانواده های تحصیل کرده و مرفه بدون فرزند یا تک فرزند هستند که این موضوع بسیار نگران کننده است.

وی با اشاره به اینکه در صورت تداوم این روند طی دو دهه آینده کشور با بحران مواجه خواهد شد، افزود: انتظار می رود مدیران دستگاه ها با شناسایی راهکارهایی برای این معضل، مسئولانه عمل کرده و برنامه ریزی کنند.

در حال حاضر مشکل جمعیت یکی از مشکلات مهم، کلیدی، اساسی، مهم و زیرساختی کشور است.

وی تغییر نظر را مهم ترین اصل در این حوزه خواند و گفت: این تغییر دیدگاه مستلزم تعامل و هم افزایی همه حوزه ها است و نیازمند شناسایی عوامل محرک برای تحقق آن است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.