دستمزدهای نجومی باعث افزایش تورم می شود نه دستمزد کارگران

[ad_1]

ایسنا/ منطقه مرکزی نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در کنگره انجمن اسلامی گفت: افزایش دستمزد کارگران تاثیری در افزایش نرخ تورم ندارد بلکه این دستمزد و اجاره بها در کشور است که جدید است، نرخ را افزایش دهید. از تورم.”

محمدحسن آصفری روز یکشنبه 10 اردیبهشت 1401 همزمان با روز جهانی کارگر در گردهمایی بزرگ کارگران و بازنشستگان ساوه که در خانه کارگر برگزار شد، گفت: کارگری نقش مهمی در پیروزی انقلاب داشت. انقلاب، دفاع از مقدسات، سازندگی، خودکفایی، استقلال و شرایط. جنگ اقتصادی دارند و هرگاه انقلاب به یاران خود نیاز داشته باشد این کارگران هستند که پیشتاز آرمان های نظام اسلامی هستند و روز کارگر فرصتی برای تجلیل از جامعه است.

وی با تاکید بر حمایت شورای مشورتی مسلمین از جامعه کارگری و بازنشستگی گفت: بیش از 12 طرح و لایحه در حوزه کار در شورای مشورتی اسلامی در دست بررسی است که مهمترین آنها اصلاح کار، قانون است. و در اولویت است.”

وی افزود: امضای قراردادهای سفید در شرایط بحران کار با هدف تضمین اشتغال کارگران بوده که نشان دهنده ضعف قانون و تضییع حقوق کارگران است. همچنین فعالیت کارگران در مشاغل زیرزمینی بدون توجه به بیمه یکی از معایب قوانین کار و سرکوب حقوق کار است.

آقای آصفری با اشاره به اصلاحیه ماده 5 مربوط به کارگران ساختمانی که در مجلس به تصویب رسیده و به زودی اجرایی می شود، افزود: شورای عالی کار تصمیم گیرنده در خصوص پول است، دستمزد کارگران و مجلس هیچ دخالتی در این زمینه نداشته است. این مسئله.”

وی با تاکید بر اینکه افزایش دستمزدها تاثیری در افزایش نرخ تورم ندارد، تصریح کرد: دستمزدهای نجومی باعث ایجاد تورم در جامعه می شود. این گونه پرداخت ها و دستمزدهای نجومی بدون بازگشت تسهیلات و رانت های نجومی، به جای افزایش جزئی دستمزد و دستمزد کارگران، موجب تورم در جامعه می شود و اینکه برخی می گویند افزایش دستمزد باعث افزایش تورم و تورم می شود، درست نیست.

وی افزود: شرایط داخلی ناشی از تورم افسارگسیخته باید مدیریت شود و برای کاهش شکاف طبقاتی باید موضوع حقوق کارگران حل شود و تعدیل حقوق بازنشستگان به طور کامل و دقیقا محقق شود.

یکی از اعضای فراکسیون کارگری در شورای شورای اسلامی گفت: با حقوق 6 میلیون تومانی نمی توان هزینه های یک خانواده کارگری را تامین کرد. شوراي شوراي اسلامي از افزايش حقوق كارگران حمايت مي كند و هر لايحه اي را كه دولت به شورا تقديم كند به ويژه در حوزه مسكن، درمان، آموزش و رفاه مورد بررسي قرار خواهد داد.

وی با تاکید بر اینکه اصلاح قانون کار برای جامعه کارگری در اولویت برخورداری از حقوق عادلانه و متعادل است، افزود: در بحث تعادل حقوق بازنشستگان باید قانون دائمی وجود داشته باشد تا زندگی آنها از رفاه نسبی برخوردار باشد.

آصفری گفت: ایجاد فضای کار سالم برای کارکنان و جلوگیری از تبعیض نسبت به جامعه کارگری و تاکید بر ایجاد فضای کاری مطلوب از دیدگاه های این شرکت است و دستورات قانون اساسی و دولت و کنگره برای پیگیری و اولویت بندی مطالبات آنان نسبت به کارگران است. حمایت کنید.» چو.

وی معتقد است: اجرای مشوق ها، مشوق های مالیاتی و کاهش مالیات برای حمایت از کارفرمایان می تواند بار مالی افزایش دستمزد را بر دوش کارفرمایان و مدیران کاهش دهد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.