در کیف، جانسون قول حمایت نظامی و مالی به اوکراین را داد

[ad_1]

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، در جریان سفر غیرمنتظره خود به اوکراین، کمک نظامی جدیدی به اوکراین ارائه کرد. وی گفت که بریتانیا همچنین به تشدید تحریم ها علیه روسیه و توقف استفاده از هیدروکربن های روسیه ادامه خواهد داد.

به نقل از رویترز، جانسون گفت: “هدف از حمایت این است که اطمینان حاصل شود که “اوکراین هرگز دوباره مورد آزار و اذیت، باج گیری و تهدید به همان شیوه قرار نخواهد گرفت.”

وی افزود: به لطف رهبری زلنسکی، اهداف پوتین شکست خورده است. اوکراین فراتر از انتظارات ما بوده و ارتش روسیه را از حومه کیف بیرون رانده است، بزرگترین عملیات نظامی قرن بیست و یکم. من امروز به صراحت اعلام کردم که بریتانیا در این نبرد با اوکراینی ها قوی خواهد بود و خواهد ماند.

جانسون 500 میلیون دلار دیگر از طریق بانک جهانی به اوکراین کمک مالی کرده است.

جانسون آخرین رهبر خارجی بود که کمی بیش از یک هفته پیش پس از عقب نشینی نیروهای روسیه از مناطق اطراف پایتخت به کیف سفر کرد.

رهبر اوکراین همچنین با کارل نمر، صدراعظم اتریش در کیف دیدار کرد و در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک هشدار داد که تهدید علیه پایتخت در شرق با کاهش خطر برای پایتخت در حال افزایش است.

ولودیمیر زلینسکی، رئیس جمهور اوکراین گفت: “اوکراین آماده یک نبرد سخت با نیروهای روسی متمرکز در شرق این کشور است. این یک نبرد دشوار خواهد بود، ما به این نبرد و پیروزی خود ایمان داریم.” ما آماده جنگ هستیم در حالی که به دنبال ابزارهای دیپلماتیک برای پایان دادن به این جنگ هستیم.»

میخائیل پودولیاک، مذاکره‌کننده اوکراینی، گفت زلنسکی و ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه تا زمانی که روسیه روسیه را در شرق شکست ندهد، ملاقات نخواهند کرد که این امر موقعیت مذاکره این کشور را تقویت می‌کند.

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.