در حال حاضر طرف آمریکایی باید رفتار غیرقانونی ترامپ را اصلاح کند

[ad_1]

وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و ایرلند ضمن بررسی مسائل دوجانبه دو کشور، بر لزوم پیگیری روند توسعه و گسترش روابط دوجانبه و نیز تداوم رایزنی و رایزنی متقابل تاکید کردند.

به گزارش ایسنا، سیمون کاوانی وزیر امور خارجه ایرلند در تماس تلفنی با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان درباره مسائل دوجانبه، بین المللی و وین گفتگو کرد.

وزیر امور خارجه ایرلند در یک مصاحبه تلفنی تشدید تنش های بین المللی در نتیجه جنگ در اوکراین را نگران کننده توصیف کرد.

آقای کاوانی از ابتکارات سیاسی جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات قدردانی کرد و بر ضرورت دستیابی به توافقی خوب که بتواند الزامات ایران و تمامی طرف های مذاکره کننده را برآورده کند، تاکید کرد.قاضی در وین.

سیمون کاوانی افزود: کشورش برای کاهش تنش های بین المللی و به ویژه دستیابی به توافق هسته ای از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص بحران اوکراین گفت: من دو بار پیام وزیر خارجه اوکراین را به همتای روس خود رسانده ام. ما با جنگ و آوارگی در اوکراین، یمن، فلسطین، افغانستان و سایر نقاط جهان مخالفیم و معتقدیم که برای دستیابی به صلح و امنیت پایدار باید راه حل های سیاسی یافت.

امیر عبداللهیان با اشاره به سفر اخیر وزیر امور خارجه ایرلند به تهران و تشکر از تلاش های سازنده وی، گفت: جمهوری اسلامی ایران در کنار ابتکارات سیاسی، بارها اراده خود را برای دستیابی به یک توافق خوب، قوی و پایدار در این زمینه ابراز کرده است. لغو تحریم ها را در عمل ثابت کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: اکنون بر عهده طرف آمریکایی است که رویکردی عمل‌گرایانه اتخاذ کند، رفتار غیرقانونی ترامپ را اصلاح کند و در جهت ابتکار عمل سیاسی گام بردارد و ما ضمن رعایت خط قرمز او، مسیر دیپلماتیک را برای رسیدن به توافق در پیش بگیریم. نقطه مقابل

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.