دریافتی بیش از 8000 میلیارد مالیات در خراسان رضوی / مالیات تامین کننده 95 درصد بودجه استان است.

[ad_1]

ایسنا/ خراسان رضوی مدیرکل امور مالیاتی خراسان رضوی گفت: خراسان رضوی در 11 ماهه امسال حدود 8260 میلیارد VND مالیات وصول کرده است. در عین حال این استان 35 هزار بدهی مالیاتی داشته است.

احمدرضا مدبرنیا امروز 25 اسفندماه در نشست خبری با اصحاب رسانه که در ساختمان سازمان امور مالیاتی خراسان رضوی برگزار شد، گزارش عملکرد این سازمان در سال جاری را ارائه کرد و گفت: در سال 1400 معادل 8700 میلیارد تومان بوده است. این رقم در مدت مشابه سال قبل 5100 میلیارد تومان بود.

وی افزود: همچنین 60 درصد مالیات ها به صورت مستقیم و 66 درصد غیرمستقیم در استان اخذ شده است.

مدیرکل امور مالیاتی خراسان رضوی گفت: شهرها، روستاها و ادارات خراسان رضوی در 11 ماهه سال گذشته بیش از 700 میلیارد VND مالیات بر ارزش افزوده دریافت کردند که در مدت مشابه سال جاری افزایش داشته است. 1530 به یک میلیارد تومان رسید. همچنین در سال گذشته و به طور کلی حدود 848 میلیارد VND مالیات بر ارزش افزوده در استان تخصیص یافته است.

مالیات ۹۵ درصد بودجه استان را تامین می کند

مدبرنیا خاطرنشان می کند: حدود 95 درصد از بودجه استان توسط اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی تامین می شود و تاکنون در تامین این سهم از بودجه استان مشکلی نداشته ایم.

همچنین امسال در حوزه بازپرداخت مالیات اعم از صادرات و اعتبار مازاد بر پرداختی، حدود 400 میلیارد تومان، سال گذشته 2 میلیارد و 100 میلیون تومان بازپرداخت کرده‌ایم.»

مدیر کل امور مالیاتی خراسان رضوی در خصوص فرار مالیاتی استان گفت: مهرماه سال گذشته با رعایت مفاد ماده 181 قانون مالیات های مستقیم، اداره بازرسی و پیشگیری از فرار مالیاتی تشکیل شد. افزایش انضباط و شفافیت در امور مالیاتی در استان، تا کنون ۷۷ پرونده مورد بازرسی قرار گرفته است. ضمناً در پرونده تشکیل پرونده نیز اقداماتی برای پرداخت مالیات انجام شده است که در مراحل پایانی رسیدگی است.

خانم مدبرنیا با اشاره به معوقات امسال نیز خاطرنشان کرد: در زمینه معوقات امسال نسبت به سال گذشته حدود 35 درصد رشد داشته ایم. این در حالی است که استان امسال 35 هزار بدهی مالیاتی داشته است.

وی در خصوص اقدامات انجام شده در سال جاری و میزان موفقیت در اخذ مالیات از مودیان خارج از استان گفت: در سال جاری 42 فقره پرونده ثبتی مالیات شرکت ها به استان منتقل شد که از این تعداد حدود 24 پرونده منتقل شده است. برای استان و پرونده آن در حال بررسی است. علاوه بر این، هفت مورد از این پرونده‌ها مربوط به مالیات دهندگان عمده در دست بررسی است.

سهم خراسان رضوی از رکوردهای ملی در نظر گرفته شده تقریباً 583 میلیارد تومان است

مدیرکل امور مالیاتی خراسان رضوی بیان کرد: دلیل عدم موافقت با واگذاری پرونده های باقی مانده به این دلیل است که استان مالیات یا درآمد را محدود می کند اما سقف دریافتی به استان اختصاص می یابد. در مجموع از رکوردهای ملی بررسی شده در تهران و خراسان رضوی، حدود 583 میلیارد تومان سهمیه مجموعه مربوط به خراسان رضوی است.

مدبرنیا با اشاره به نهایی شدن اظهارنامه مالیاتی در سال 98 گفت: در سال 98 در حوزه مشاغل 213 هزار و 359 اظهارنامه مالیاتی داشتیم که از این تعداد 173 هزار و 568 اظهارنامه تسویه شد. از این تعداد، حدود 60000 به طور سیستماتیک تکمیل شده است.

وی با اشاره به اظهارنامه مالیاتی شرکت‌ها افزود: ۲۱ هزار و ۲۶۴ اظهارنامه مالیاتی مربوط به شرکت‌ها بود که ۲ هزار و ۹۶۸ مورد تکمیل و بانک‌های اطلاعاتی آن‌ها منطبق بود.

مدیرکل امور مالیاتی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در سال 98 در صورتی که سود مودیان 28 میلیون و 500 هزار تومان بود از پرداخت مالیات معاف بودند. امسال رقم 36 میلیون تومان تعیین شده است. همچنین حدود 40 درصد از سوابق مالیاتی مربوط به سال 1400 رسیدگی شده و مابقی در دست بررسی است.

4 میلیون و 700 هزار دستگاه کارتخوان در سراسر کشور تحویل داده شده است

مدبرنیا با اشاره به کارتخوان های فعال در کشور تاکید کرد: حدود 11 میلیون دستگاه کارتخوان فعال در کشور وجود دارد که تاکنون 4.7 میلیون دستگاه صادر و به بانک ها متصل شده است. سه میلیون دستگاه کارتخوان نیز تعطیل شده و بقیه در دست بررسی هستند. ضمناً در صورتی که کارتخوان مطابق با سوابق مالیاتی نباشد، غیرفعال می شود.

وی ادامه داد: تمامی حساب های بانکی به همراه میزان پول در گردش در اختیار بنیاد امور مالیاتی قرار گرفته است اما تراکنش ها به هیچ عنوان مشمول مالیات نمی شود مگر اینکه منبع درآمدی داشته باشد.

مدیرکل امور مالیاتی خراسان رضوی درباره شرایط معافیت مالیاتی موسسات خیریه خصوصی به خبرنگار ایسنا گفت: اعطای هرگونه معافیت مالیاتی مستلزم ارائه اظهارنامه مالیاتی و ارائه دفاتر و اسناد است. بنابراین اگر فعالیت شخصی در امور خیریه مطابق ماده 139 قانون مالیات های مستقیم باشد و اظهارنامه مالیاتی را با مدارک خود تسلیم کرده باشد، مشمول نرخ صفر مالیاتی خواهد بود.

مدبرنیا با اشاره به مشکل پیمانکاران خاطرنشان کرد: در زمینه مصالح ساختمانی اگر شخصی ساخت و ساز را به تنهایی انجام دهد، موضوع مواد 59 و 77 مبنی بر ساخت و فروش کار مشمول مالیات خواهد بود. مشروط بر اینکه مجوز دریافتی از شهرستان مربوطه سال 95 به بعد باشد.

وی ادامه داد: چنانچه فردی سازنده ساختمان نباشد و به صورت قراردادی در حال خدمت رسانی به مالک باشد، طبق وضعیت ارسالی به مالک مشمول مالیات بر ارزش افزوده 9 درصدی می شود و این مالیات از استفاده کننده اخذ می شود. . مالیات بر ارزش افزوده مربوط به سود نیست و معادل درآمد مندرج در گزارش می باشد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.