درمان سرطان روده بزرگ با دستگاه بی سیم

[ad_1]

ایسنا/ خراسان رضوی یک دستگاه بی سیم برای ارائه گزینه های جدید برای درمان سرطان روده بزرگ معرفی شده است.

یک تیم تحقیقاتی از دانشگاه تگزاس در دانشگاه آمریکایی (A&M) در حال توسعه یک دستگاه درون زا هستند که به پزشکان اجازه می دهد سلول های سرطانی باقی مانده در طول جراحی را از بین ببرند و نیاز به درمان اضافی را به عنوان مکمل شیمی درمانی کاهش دهند.

جراحی تنها گزینه درمانی برای افرادی است که سرطان روده بزرگ تشخیص داده شده است. متأسفانه وقتی سلول‌های سرطانی میکروسکوپی در طول جراحی باقی می‌مانند، جراحی اغلب با عود بیماری در محل سرطان پیچیده می‌شود. شیمی درمانی یک گزینه درمانی است که اغلب همراه با جراحی انجام می شود، اگرچه می تواند منجر به عوارض جانبی مضر شود.

دکتر سانگ دوم پارک، استادیار دپارتمان علوم برق و کامپیوتر و محقق در مرکز سیستم‌های مخابراتی و فناوری در دانشگاه A&M در تگزاس، و تیم تحقیقاتی وی در حال کار برای توسعه یک بی‌سیم کم‌هزینه و کم‌هزینه هستند. دستگاهی با گزینه های درمانی ایمن تر و دقیق تر. مشوق های سرطان

محققان از درمان فوتودینامیک (PDT) برای کشتن سلول های سرطانی در حین جراحی با استفاده از یک داروی حساس به نور، دارویی که نور را فعال می کند، استفاده کردند. در طی این روش، جراحان قادر خواهند بود بیشتر تومور را بردارند، سپس زمانی که داروی حساس به نور توسط نور فعال شد، بستر تومور را کاملا تحت تابش قرار دهند. این ترکیب منجر به درمان کامل به روشی ایمن و موثر بدون عوارض جانبی مضر می شود.

پارک می‌گوید: «دستگاه‌های کوچک‌سازی و کاشت سازگار بیولوژیکی که می‌توانند نور و فتودینامیک درمانی متناسب با پاسخ منحصربه‌فرد تومور تولید کنند.»

در درازمدت، این منجر به زمینه‌ای می‌شود که احتمالاً قابلیت‌های نظارت بر سلامت بالینی را برای استفاده مداوم فراتر از محدودیت‌های بیمارستان یا محیط‌های آزمایشگاهی سنتی فراهم می‌کند. همچنین گزینه های درمانی را برای جلوگیری از پیشرفت بیشتر بدخیمی ارائه می دهد و در نتیجه کیفیت زندگی افراد مبتلا به سرطان را به طور قابل توجهی بهبود می بخشد.

اینها بار اقتصادی عظیمی را که بر منابع سرطان وارد می‌شود کاهش می‌دهد، که قبلاً تنها در سال 2020 به 167 میلیارد دلار رسیده است. تا سال 2022، انتظار می‌رود هزینه‌های جهانی صنعت سرطان به 206 میلیارد دلار برسد که 23.35 درصد افزایش یافته است.

طبق گزارش موسسه تحقیقات سرطان آمریکا، سرطان کولورکتال سومین سرطان شایع در سراسر جهان است، به استثنای سرطان پوست. طبق گزارش انجمن سرطان آمریکا، حدود 149500 بزرگسال در ایالات متحده در سال جاری به سرطان روده بزرگ مبتلا شده اند و انتظار می رود که این سرطان 52980 نفر را بکشد.

اگرچه درمان فتودینامیک در بسیاری از موارد سرطان تومور جامد مؤثر بوده است، اما کاربرد بالینی آن به دلیل درک ناقص پاسخ‌های مختلف به سرطان و بافت‌های طبیعی، اغلب و همچنین فقدان روش‌هایی برای نظارت بر پاسخ تومور و تنظیم نور بر اساس آن، محدود است.

برای پر کردن این شکاف، پارک و تیم تحقیقاتی او یک رویکرد دو مرحله ای را پیشنهاد کردند. ابتدا یک داروی حساس به نور تجویز می شود که تا حد زیادی توسط سلول های تومور جذب می شود و سپس تومور با نور غیر حرارتی در طول موج متناسب با طیف جذب دارو تابش می شود. فعال شدن دارو باعث ایجاد یک واکنش فتوشیمیایی می شود که سلول های تومور را از بین می برد.

پارک اضافه کرد: “دستگاه اندوسیتوز بستری زیست سازگار و کم تهاجمی برای تشخیص نور سلول های سرطانی باقیمانده و رساندن آنها به سلول های تومور در هر نقطه فراهم می کند.” هر بخشی از بدن می تواند بر سینه، کلیه، ریه، پانکراس، پروستات، تخمدان و نشانه های سرطان های نادر.

سایر مشارکت کنندگان در این مطالعه تعدادی از محققان برجسته از دپارتمان برق و محاسبات، دانشگاه لیدز در بریتانیا و دانشگاه سان مون در کره جنوبی هستند.

جزئیات این دستگاه در مجله Nature Communications منتشر شده است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.