خوی به چهارراه اقتصادی شرق و غرب تبدیل می شود

[ad_1]

ایسنا/ آذربایجان غربی نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس گفت: افتتاح بندر رازی مهمترین گلوگاه اقتصادی کشور خواهد بود.

عادل نجف زاده شامگاه 18 بهمن در نشست خبری با اصحاب رسانه اعلام کرد: با آماده سازی زیرساخت های خوی در مناطق مختلف خوی، به بهشت ​​سرمایه گذاران بزرگ و کوچک تبدیل می شود.

وی تکمیل جاده خوی – قطور با 250 میلیارد تومان را نزدیکترین ارتباط زمینی ایران و اروپا در راستای تلاش 18 ماهه خود برای خروج خوی از بن بست و رونق اقتصادی عنوان کرد و گفت: 300 میلیارد تومان در سال جاری زمینی به مساحت 13 هکتار با حضور مقامات عالی رتبه ایران و ترکیه افتتاح می شود.

نجف زاده از تلاش خوی برای بهبود پیوندهای مواصلاتی خبر داد و گفت: محور قاپلیق به سمت دروازه ماکو از مسیر ایوااوغلی به طول 64 کیلومتر با مسیرهای در حال اجرا فراوان بودجه ملی را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: جاده خوی – چالدران نیز ردیف بودجه کشوری دریافت کرده و محور خوی سلماس نیز رو به اتمام است.

عضو کمیته عمران سرلشکر با اشاره به اینکه زیرساخت های عمرانی خوی در طول 40 سال گذشته کوچکترین تحرک و پیشرفتی نداشته است، تصریح کرد: با آماده سازی امکانات این زیرساخت بستر لازم برای حضور فراهم می شود. سرمایه گذاران در خوی

وی احداث شهرک مرغداری با 6 میلیون قطعه تولیدی با بیش از 2000 شغل مستقیم را تلاش آنها برای تبدیل شدن خوی به قطب سرمایه گذاری کشور عنوان کرد و گفت: 50 هکتار گلخانه با 700 شغل به سرمایه گذاران واگذار می شود. “.

نمایندگان شهرستان خوی از اصحاب رسانه و مردم پرسیدند که چرا خوی سدی با دو رودخانه پر الند و قطور نداشت و چرا مسئولان شهرستانی، استانی و کشوری در سال‌هایی که پول فروش نفت در مدیریت‌های پرقدرت قدیمی‌شان بود. . برای ساخت سد در خوی اقدامی نکرد.

وی از ساخت سد الند خبر داد و گفت: با دستور وزیر نیرو عملیات ساخت این سد آغاز شده و مطالعات آن تا خرداد ماه سال آینده به پایان می رسد.

نماینده مجلس با بیان اینکه همه رسانه ها را باید مشاور نماینده دانست، بیان کرد: رسانه ها باید ظرفیت، پیشرفت، مشکلات و راهکارها را با دیدی تیزبین و مطمئن منعکس کنند که به عنوان خدمتگزار ملت پیگیری کنند و به نتیجه برسند. ما تهیه خواهیم کرد.

رئیس گروه دوستی ایران و ترکیه با بیان اینکه خوی در مسیر تبدیل شدن به چهارراه اقتصادی شرق و غرب قرار دارد، تصریح کرد: اجازه دادن به شهرستان خوی به عنوان یک چهارراه اقتصادی در منطقه عمل کند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.