خمکاری لوله فولادی و تولید زانویی لوله (2)

خمکاری لوله فولادی و تولید زانویی لوله
خمکاری بریک, خمکاری

که با توجه به طرح نهایی و نوع کاربرد خاصی که برای ورق در نظر دارید از نوع خاصی قالب خمکاری که متناسب با نیاز شما می باشد استفاده می شود. خمکاری CNC فرایندی می باشد که دستگاه CNC انجام می دهد. دستگاه خم کن ستونی یکی دیگر از دستگاه های موجود جهت خمکاری ورق فلزی بوده که نمونه های زیادی از آن در ابعاد و اندازه های مختلف در بازار موجود می باشد. برای خمکاری ورق های فلزی نیاز به اطلاعاتی شامل ابعاد و اندازه های مصنوع مورد نظر، طرح و شکل مصنوع و پارامترهای خمکاری داریم که از نقشه می توانیم این اطلاعات را به دست آوریم. خدمات خمکاری ورق روشی برای تبدیل ورق تخت فلزی به شکل مورد نظر بدون شکست یا نازک شدن موضعی شدید است. خمکاری به معنای ایجاد انحنا در ورق صاف بدون هرگونه تغییر ضخامت است. اما ورق (ج) شعاع انحنا بیشتری نسبت به ورق (ب) دارد. مفهوم این پارامترها این میباشد که ورق به سمت بیرون با زاویه 90 درجه و شعاع 1 میلیمتر خم شود. همانگونه که پیش تر توضیح داده شد بخش اول Flange Parameters بوده که در آن لبه مورد نظر، شعاع خم و پروفیل خم کاری بوده و بخش دوم زاویه لبه که نسبت به صفحه ای که لبه روی آن قرار دارد سنجیده می شود.

 Data was gener​at᠎ed ​with GSA Content G ener ator Dem​ov​ersion!

شعاع خم :(Redius Bend) در خم کاری ورق و لوله های فلزی برای جلوگیری از کشیدگی بیش از حد ورقها و لوله ها را به صورت منحنی (انحنادار) خم میکنند. در چه مواردی باید خمکاری Bottom را انتخاب کنیم؟ اثر شعاع خم: برای جلوگیری از ایجاد ترک ناشی از خم، شعاع خم کاری باید متناسب با ضخامت ورق انتخاب شود. در این روش لوله آلمینیومی از بین سه غلتک متحرک که با عنایت به شعاع مورد نیاز خمش معین می شود، عبور کرده و و خم های مورد نیاز را ایجاد می کند. در ساده ترین مورد مسیر ممکن است یک نقطه باشد. به این معنی که وقتی مواد تحت نیروی خم، تغییر شکل میدهند، بعد از برداشتن نیروی خم ممکن است در همان حالت باقی بماند و یا بالعکس در اثر خاصیت فنری که دارند، مقداری به حالت اولیهشان برگردند که نتیجه آن کاهش کیفیت ابعادی و ظاهری مصنوع است. ᠎This da ta has be​en ᠎done with the help of GSA C᠎ontent᠎ Generat or D em᠎over​sion!

زیرا آنها برای اندازه گیری «Z» مورد نیاز ساخته نشده اند.

وقتی فلزی در اثر نیروی خمکاری تغییر شکل میدهد، در داخل آن تنش ایجاد میشود. از پروفیل ذوزنقهای آجدار جهت فرمینگ عرشه فولاد ( متال دک ) استفاده میشود. اشاره نمود. آچارهای f شکل دهانه سخت و فولادی دارند که با اعمال نیروی مکانیکی موجب خم شدن پروفیل می شوند. این روش کاربرد بیشتری دارد و از آن برای ورقه های قوی استفاده می شود. فرایند خمکاری ورق های فلزی یکی از مهمترین فرآیندهای تولید خم بریک می باشد. به طورکلی اجسام در مقابل تغییر شکل مقاومت نشان می دهند که به این مقاومت، استحکام گفته می شود. به عنوان مثال به نقشه زیر نگاه کنید، علائمی که بر روی خطوط خم نشان داده شده است، همان پارامترهای خم هستند که با استفاده از آنها شما میتوانید مقدار تغییر شکل را بر روی ورق تعیین کنید. زیرا آنها برای اندازه گیری «Z» مورد نیاز ساخته نشده اند. در مواردی که سازه های گالوانیزه مورد نظر، بسیار بزرگ باشد و نمیتوان آن را در وان گالوانیزه غوطه ور کرد یا هنگامی که سازه باید در محل، جوشکاری و نصب گردد، از جوشکاری و برشکاری استفاده می شود. برای خمکاری ورق های فلزی، جهت خمکاری و مقدار تغییر شکل ورق بسیار حائز اهمیت است، و برای تولید یک مصنوع با ابعاد و اندازه دقیق و باکیفیت به علاوه مدیریت مواد اولیه، نیاز به مقادیر دقیق داریم که این مقادیر را می توان از روی نقشه استخراج کرد.

8. می توانید طول میز ، عرض میز و ابعاد حدودی دستگاه خم مد نظر خود را مشخص کنید. معمولا سینی کابل های درب دار کاسپین در طول های 2 متر و 3 متر تولید و عرضه می گردد. طول تار خنثی در محاسبه طول واقعی ورق بسیار اهمیت دارد. پایداری قوس این روش بسیار خوب می باشد و عموما تحت تاثیر پوشش گالوانیزه نمی باشد. شکل (الف) ورق فلزی را نشان میدهد که با انحنای بسیار ناچیز خم شده است که این حالت برای ورقها باضخامت بالا مناسب نمیباشد و ممکن است در قسمت بیرونی، ورق دچار پارگی شود. شکل 3 این تغییرات را بهوضوح نشان میدهد.بین این دو ناحیه، ناحیهای قرار دارد که بدون تنش است و دراثر نیروی خم تغییری در آن ایجاد نمیشود، به این ناحیه محور خنثی (تار خنثی) میگویند. سپس سمبه تحت نیروی حاصل از پرس از بالا بر روی ورق قرار میگیرد و ورق را به کمک نیروی حاصل از پرس، به داخل قالب هل میدهد.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.