خرید انواع مینی چیلر در خانه تاسیسات

بزرگترین مزیت آن نسبت به VRF و داکت اسپلیت این است که قدرت گرمایشی آن به همان اندازه سرمایش بالاست و راندمان بالایی هم در سرمایش و هم گرمایش دارد و با گاز شهری (گاز طبیعی) و مقدار اندکی برق ، کار می کند ولی VRF و داکت اسپلیت سیستم های تمام برقی هستند که قدرت گرمایشی پایینی داشته و معمولا (مخصوصا در مناطق سردسیر) باید مکمل حرارتی مانند پکیج یا دیگ آب گرم نیز در تاسیسات آنها به کار رود. This c on᠎tent has been cre​ated with the he lp of  GS A Co nt en᠎t Ge᠎ne᠎rato​r ​DEMO.

فن کویل مینی چیلر

در حالی که در سیستم VRF با محدودیت روبرو میشود. 3. مدل های مینی چیلر ها با یکدیگر متفاوت می باشد، هر یک از آنها دارای قیمت خرید مشخص شده ای می باشد.

فن کویل سقفی در دو مدل کابین دار و بدون کابین در ظرفیت 200 الی 1200 cfm تولید و در بازار عرضه می شوند.

فن کویل های چهار لوله می توانند همزمان آب سرد و گرم را وارد کویل های خود کنند . در چیلر آب خنک، آبی که حرارت را از مبرد می گیرد خودش گرم می شود.

چیلر فن دار

به این ترتیب که در اواپراتور لولههای گاز مبرد و لولههای آب مدار برودتی قرار دارند و طی جریان تبخیر مایع برودتی و دریافت گرما توسط گاز، آب سیستم خنک می شود و در صورت استفاده از مبدل حرارتی صفحه ای با استفاده از تعداد زیادی صفحات فلزی نازک، موجب تبادل حرارت بالا بین سیال گرم و سرد می شود.

پس از عمل انتقال حرارت آب گرم شده به سمت چیلر باز میگردد و چرخه تکرار میگردد. در نهایت مبرد دوباره وارد کمپرسور شده و سیکل تبرید به صورت پیوسته تکرار می گردد.

خرید چیلر فن کویل

در مسیر عبور مایع از کندانسور به اواپراتور از وسایلی به نام کنترل کننده مایع مبرد استفاده میشود، وظیفهی آن ایجاد اختلاف فشار در مسیر میباشد.  Th᠎is  post w᠎as done by G SA ​Co᠎nten​t  Generato᠎r DEMO.

دمای آب ورودی به منبع 90 و دمای میانگین آن 80 درجه سانتیگراد بود. اگر مثلاً دمای چیلر خانگی بر روی ۱۵ درجه سانتیگراد ست (set) شده باشد.

چیلر یا فن کویل

بر اساس میزان نیاز به ظرفیت تبریدی، طراح میتواند دلتا تی (ΔT) و حجم هر مینی چیلر را به نحوی مدیریت نماید که نه تنها در حین حرکت مبرد (Refrigerant) در سیستم، افت راندمان رخ ندهد؛ بلکه در صورت نیاز بتوان یک مینی چیلر را از مدار حذف کرد.

چیلر و فن کویل ابارا

در سیستم داکت اسپلیت چون میزان مبرد مورد استفاده در سیستم، نسبت به مینی چیلر زیاد می باشد، سبب شده خطر بیشتری محیط زیست را تهدید کند.

فن دمنده چیلر

᠎Th​is content w​as wri tten with t he help  of GSA Content  G en erat​or Demoversi on.

داکت اسپلیت، محدودیتهای زیادی در لولهکشی در طول و ارتفاع دارد، در صورتی که در مینی چیلر، چون سیال واسطهی انتقال حرارت آب میباشد، محدودیتی در اجرای لوله کشی نداریم.

اما باید بدانید برخی از آنها قابلیت های زیادی دارند و شما می توانید با قیمت مناسب تری آنها را خریداری کنید.

چیلر و فن کویل چیست

اگر مطالب فوق را با دقت مطالعه کرده باشید می توان دریافت که فن کوئل های دیوار از نظر ظاهری شباهت بسیار زیادی به سیستم های اسپلیتی دارند.

خانه تاسیسات تلاش کرده است تا با گرد آوری انواع مختلف این دستگاه ها از بهترین برند های ایرانی و خارجی با کیفیت های بسیار بالا و قیمت قابل رقابت با سایر فروشگاه های اینترنتی فعال در حوزه تاسیسات ساختمانی، نیازهای مالکان، سازندگان و بسیاری از افراد فعال در حوزه تامین سیستم های تهویه مطبوع گام های بسیار موثری را بردارد.

از نظر قیمت نیز نوع سقفی توکار در ظرفیت های هوادهی برابر نسبت به انواع دیگر بسیار کمتر است. کاربرد انواع فن کویل در سیستم حرارت مرکزی یک ساختمان می باشد که در تابستان با استفاده از چیلر(چیلر تراکمی و یا چیلر جذبی ) و در زمستان با استفاده از بویلر و یا دیگ آبگرم و از طریق پمپ ها به طرف دستگاه های توزیع هوا که همان فن کویل ها هستند ارسال می شود و از طریق انتقال حرارت با فن، هوا از روی کویل عبور داده و باعث تغییر دمای هوا میگردد.

بهتر است به منظور توزیع مناسب جریان آب و متوازن کردن سیستم در ابتدای رایزرها و نیز روی لوله های افقی که چندین رایز را تغذیه می کنند ، شیر کنترل دستی کار گذاشته شود .

اواپراتور یا مبدل حرارتی این دستگاه ها که در دو نوع پوسته-لوله ای و صفحه ای موجود است، وظیفه خنک کردن آب در مدار برودتی ساختمان را برعهده دارد.

خرید فن چیلر

در دستگاه های فن کویل برای انتقال انرژی تولید شده توسط مولد انرژی (گرم کننده یا خنک کننده) به محیط، معمولا از دو لوله (گرم یا سرد) و یا چهار لوله (هر دو واحد گرمایش و خنک کننده به صورت همزمان) استفاده می شود.

ساخته شده است. همچنین تابلو برقهای مورد استفاده در دستگاههای مینی چیلر مهریزان برای مناطق حارهای و گرم که افزایش دمای تابلو منجربه آسیب رسیدن به قطعات درون تابلو میشود، دارای خنک کننده میباشند.

علاوه بر این، بهتر است سیستم را با عایق و سایبان بپوشانیم و به خوبی بر روی محل نصب محکم کنیم؛ تا توسط عوامل خارجی دچار آسیب نشود.

فن کوئل کانالی در ظرفیت های متنوع 600 تا 2200 فوت مکعب بر دقیقه تولید می شود. کاربرد مینی چیلر: بهترین سیستم در پروژه های مسکونی و آپارتمان ها مینی چیلر و فن کویل می باشد.

فن کویل و چیلر

برای گرمایش سیستم باید در موتورخانه با نصب دیگ چدنی یا دیگ فولادی، آب گرم را توسط لولهها به فن کویل منتقل کنیم تا سیستم هوای گرم را به فضا پرتاب کند.

به طور خلاصه می توان گفت که داکت اسپلیت فقط برای اماکنی مناسب است که فضایی یکپارچه دارند و بخواهیم همه فضا را با یک دمای یکسان سرد یا گرم نماییم.

مینی چیلر یکی از بهترین دستگاه های تهویه مطبوع که بیشتر برای ساختمان های مسکونی مورد استفاده قرار می گیرد.

حال که انتخاب خود را کردهاید و مینی چیلر را برای اعمال تهویهی مطبوع در پروژهی خود انتخاب نمودهاید؛ وقت آن رسیده که سری به نحوهی نصب مینی چیلر و لوله کشیهای مختص آن بیندازیم.

از شیر هواگیری برای خارج کردن هوای درون کویل استفاده می شود. به اینصورت که در چیلر با استفاده از سیکل تبرید مایعات ورودی به اواپراتور از طریق مجاورت با مبرد چیلر خنک می شود سپس مایع خنک شده برای سرد کردن هوا درون هواساز یا فن کویل های ساختمان استفاده می شود.

قیمت فن کندانسور چیلر

همانطور که پیشتر اشاره شد chiller های تراکمی براساس شکل خنک شدن ماده مبرد به دو دسته آب خنک و هوا خنک نیز تقسیم بندی میشوند.

چیلر فن کویل دیواری

گاز متراکم شده با فشار و دمای بالا وارد کندانسور شده و توسط آب یا هوای محیط خنک شده و به صورت مایع در می آید و این مایع مبرد با عبور از شیر انبساط (Expansion Valve) یا لوله موئین که کار آن شکستن فشار مایع می باشد، در دمایی پائین قرار می گیرد تا بتواند پس از ورود به کویل اواپراتور گرمای آب داخل اواپراتور را جذب نماید.

مصرف برق چیلرهای تراکمی آب خنک و همچنین هوا خنک، متاثر از چندین پارامتر مختلف میباشد. موارد بالا نشان دهنده ی این است که میزان مصرف برق دستگاه فقط متاثر خود دستگاه نیست و عوامل خارجه بسیاری نیز بر این موضوع دلالت دارند.

باتوجه اینکه مینی چیلرها علاوه بر سرمایش، قابلیت گرمایش هم دارند؛ به هنگام تغییر فصل، راه اندازی مجدد و تغییر کارکرد موردنظر؛ برای جلوگیری از اشتباه و خرابی دستگاه بهتر است که از متخصصین کمک بگیرید.

فن سه فاز چیلر

در نوع کانالی فن کویل ها به واسطه امکان استفاده از هوای تازه، شرایط برای تهویه و ایجاد فشار مثبت در داخل ساختمان فراهم خواهد بود.

در صورتی که شما می خواهید از مینی چیلر ها استفاده کنید باید به خوبی در مورد مزیت ها و مشخصات آنها اطلاعات بیشتری داشته باشید.

شما می توانید با استفاده از این چیلر فواصل طولانی را کانال کشی کنید. ابعاد کوچکتر : این سیستم دارای ابعاد کوچکتری به نسبت نوع های دیگر چیلر می باشد و اکثر سیستم های سرمایشی درون آن قرار گرفته است .

قیمت فن کویل چیلر

مزیت استفاده از اواپراتورهای صفحهای سبب شده تا دستگاه ابعاد کوچکتر، راندمان بالاتر و وزن سبکتر پیدا کند با این حال حساس به سرما و یخ زدگی هستند.

چیلر موتورخانه

قیمت فن کویل یک طرفه از فن کویل سقفی توکار بالاتر می باشد. 1. برند تولیدی دستگاه یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار روی قیمت آنها می باشد.

مینی چیلر ها یکی از بهترین جایگزین هایی می باشد که شما می توانید برای چندین کولر گازی قرار دهید.

کولر گازی پرتابل از یک کمپرسور با امکانات قدیمی تشکیل شده است. تفاوت چیلر با کولر آبی چیست؟ صرفهجویی در هزینهها با کاهش مصرف انرژی: همان طور که گفتیم، سیستم چیلر خانگی هوا خنک بوده و نیازی به جریان آب برای خنکسازی ندارند.

چیلر خانگی نوعی از سیستم تهو.یه مطبوع تولید سرمایش و گرمایش و هوای مطبوع در دو نوع هوا خنک و آب خنک هستند که به منظور استفاده در ساختمان های مسکونی و ویلایی ، واحدهای آموزشی ، واحدهای اداری ،سینما ها و بانک ها دستگاه های صنعتی کوچک و آپارتمان ها و مناسب با فضا طراحی شده اند.

مینی چیلر: مینی چیلرها برای تامین سرمایش دستگاهای صنعتی و تهویه مطبوع ساختمان ها استفاده می شوند. برای نظارت بر عملکرد اجزای مختلف چیلر خانگی و کنترل آنها در کنار این چیلر از تابلو برق استفاده میشود.

بر همین اساس کاربردهای متنوعی را که دارند می توانید به کار بیندازید. شما به عنوان یک خریدار باید به خوبی عواملی که روی قیمت این چیلرها تاثیر می گذارد را بشناسید و سپس آن را خریداری کنید.

سعی کنید گام به گام پیش بروید و از جزء به کل حرکت کنید. راه اندازی چیلرهای خانگی دیگر نیازی به تجهیزات اضافه مثل کولینگ تاور، هواساز و موتورخانه نخواهد داشت.

چیلر خانگی دستگاهی است که گرما را از مایعات می گیرد. در این توضیح واضح است که چون دمای هوای سطح کویل ۷ الی ۹ درجه میرسد، باعث میشود رطوبت هوای محبس به شدت کاهش پیدا نکند و رطوبت هوا در سطح استانداردی در هوای محیط وجود داشته باشد.

چون کویل از نوع DX بوده و ددمای محیط سریعا خنک میشود و با خنک شدن هوای محیط، دستگاه خاموش میشود.

همچنین یک برج خنک کننده یا همان کولینگ تاور از یک سری قطعاتی تشکیل میشود که از جمله آنها میتوان به بدنه اصلی و بزرگ برج، لوله های منتقل کننده، فن، پمپ، پکینگ و غیره اشاره نمود که تمامی اینا فقط در صورت آب خنک بودن چیلر مورد نیاز می باشد.

کارکرد چیلر به این صورت است که بواسطه سیکل یا چرخه فشرده سازی آب خنک شده در چیلر، به واسطه لوله کشی به محیط مورد نظر و دستگاه مبدل طراحی شده (فن کویل ـ هواساز) جریان پیدا می کند و هوای محیط مورد نظر با عبور از کویل مبدل خنک خواهد شد.

این نوع از فن کویل برای انواع فضا ها و ساختمان ها قابل استفاده می باشند . از انواع این سیستمها میتوان به دیگ آب گرم، دیگ بخار، کوره هوای گرم، انواع چیلر و مینیچیلر اشاره کرد.

با مینی چیلر و فن کویل می توان در هر فضا بطور مستقل دما را کنترل کرد و این مهم ترین مزیت مینی چیلر است.

آنها همیشه با سوئیچ سطح روغن، محافظت الکترونیکی و دمایی موتور، محافظت از چرخش معکوس کامل می شوند. در شکل بالا هوای خارج از محیط از طریق یک دیفیوزر جداگانه ، مستقل از واحد فن کویل، به محیط منتقل می شود.

آن دسته از چیلرهایی که در آپارتمان ها برای سیستم گرمایشی و سرمایشی مورد استفاده قرار می گیرند هزینه بیشتری نسبت به نمونه های سرمایشی دارند.

در موارد دیگر نیز اگر میزان بار حرارتی و برودتی مورد نیاز برای ساختمان به صورت سرانگشتی محاسبه شود و جزئیات بار برودتی و اتلاف حرارت در محاسبه لحاظ نشود منجر به این می شود که دستگاه کوچکتر از ظرفیت مورد نیاز انتخاب شود و این امر سبب می شود دستگاه بیشتر کار کند و میزان مصرف انرژی به مراتب بالا رود.

کمپرسور اسکرال درون این چیلرها به کار برده می شود که در نتیجه لرزش صدای آن کاهش پیدا می کند.

اینکه شما قادر باشید چیلرها را در محیطی دور از دید عموم افراد قرار دهید با استفاده از این چیلر امکان پذیر است، چرا که اندازه و ظرفیت آن کوچک می باشد.

شیر هواگیری : این قطعه به دو صورت دستی و اتوماتیک ساخته شده و هوای محبوس در سیستم به وسیله آن خارج می شود.

درحالی که در کشورهای اروپایی که چندان هم از نعمت تابش خورشیدی بهره مند نیستند، استفاده از این انرژی تجدید تجدیدپذیر به سرعت رو به گسترش نهاده است.

به همین خاطر قصد داریم در این مقاله به بررسی دقیق این نوع از چیلرها بپردازیم. مزیت قابل توجه دیگری که مینی چیلر ها دارند این است که شما با نصب آنها به موتورخانه نیاز ندارید.

توچال تهویه جمشیدیان مفتخر است با تجربهای بیش از 10 سال فعالیت حرفهای پرسنل و کارشناسان خود، خدمات تخصصی تهیه، ساخت و راه اندازی سیستم سرمایش چیلر و فن کوئل را فراهم آورد.

در گذشته اکثر فن کویل ها بصورت دستی با یک کلید خاموش و رشن و کلید تغیر دور فن کنترل می شدند.

اما یکی از مهم ترین مشکلات در خصوص این نوع از محصولات، انتخاب یک برند معتبر، با ظرفیت مناسب و قیمت مطلوب است.

با قدرت بالایی که این دستگاه در دمپ هوا دارد ، می توان هوا را به جای دیگری تا 10 متر منتقل کرد.

مینی چیلر با توجه به ظرفیت خود میتواند دارای یک کمپرسور یا دو کمپرسور باشد. اما چیلرهای گرمایشی، برای اینکه به منبع حرارت دسترسی داشته باشند به پکیج متصل می­شوند.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت فن کندانسور چیلر.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.