خدمات تشکل های انقلابی در راستای توسعه و تعالی انسانیایسنا/ خراسان جنوبی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: همه خدمات ارائه شده در تشکل های انقلابی باید هدفمند و در راستای رشد و توسعه سازمان باشد. رنگ انسان متولی امر است.

حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی امروز چهارشنبه 21 اردیبهشت در دیدار با معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) افزود: باید به گونه ای رشد کرد که به انسان گرایی رسید. ارزش ها. و شما آن را مسائل فرهنگی می نامید.»

به گزارش ایسنا، وی گفت: جامعه بشری یکسری نیازها دارد که دولت ها با توجه به نیاز جامعه اقدام به تأسیس وزارتخانه می کنند و هم وظایف و هم امتیازاتی برای دریافت آن دارند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: آنچه که تعریف شده خدمات ویژه آن است و هر وزارتخانه وظایف خاصی دارد اما نهادهای انقلابی تا حدودی با آنها متفاوت است و خلاصه نمی شود در چارچوب خدمات چون برخاسته از آن است. انقلاب کنید و هدف داشته باشید.»

بنابراین حمایت این سازمان ها با بقیه فرق می کند، زیرا خانواده است و تنها به مسائل معیشتی و اقدامات آنها در رفع نیازها خلاصه نمی شود، بلکه باید با انواع خدمات خانگی زمینه توسعه انسانی را فراهم کرد. “

حجت الاسلام و المسلمین عبادی خاطرنشان کرده است: ارزش ویژه این نهادهای انقلابی این است که با اهداف ارزش های اسلامی و الهی منطبق و دارای اعداد هستند و این نهاد مقدس به نام مؤسس مطرح شده است. جمهوری اسلامی ایران اثرات آن در محصولات فرهنگی خلاصه می شود، زیرا در جاهای دیگر تدابیر و ابزار معیشتی نیز موجود است.

وی افزود: برخی نهادها از جمله سپاه پاسداران و بسیج مستضعفین در این مدت بسیار خوب کار کردند، اینها نیروهای نظامی بودند، اما تنظیم خاصی داشتند، در قانون و حفظ فرهنگ انقلاب، کمیته امداد بود. همینطور و خوب کار کرد.» اگر دنبال معیشت هستید باید فرهنگ را هم حفظ کنید.

امام جمعه بیرجند گفت: 43 سال از تاسیس این نهاد می گذرد اما چندین کشور ابتکار جمهوری اسلامی ایران را در این زمینه به راه انداخته و از آنها خواسته اند که رمز موفقیت ما را شناسایی کنند.

وی یادآور می شود: دستگاه های انقلابی با وزارتخانه های دولتی تفاوت دارند و دارای تفاوت های فرهنگی هستند که وظایف آنها به این شکل مشخص می شود و در سال های اخیر رونق جدیدی ایجاد شده است، در این نهاد و برنامه های کمیته امداد بسیار هدفمند است.

انتهای پیام/Source link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.