خبر خوب: لغو بازی های آسیایی به نفع والیبال ایران

[ad_1]

سرپرست تیم ملی والیبال درباره تعویق بازی های آسیایی گفت: ما به عنوان فدراسیون والیبال و تیم ملی والیبال خیلی از تعویق مسابقات ناراحت نیستیم و از اینکه بازیکنان می توانند به بازی های آسیایی برسند پشیمان نیستیم. این مسابقات در یک شانس و ریکاوری بهتر است.”

به گزارش ایسنا، شورای المپیک آسیا اعلام کرد نوزدهمین دوره بازی های آسیایی که قرار بود از 10 تا 25 سپتامبر 2022 (19 شهریور تا 3 مهر 1401) در چاو چین برگزار شود، لغو شد.

امیر خوشخبر، سرپرست تیم ملی والیبال ایران درباره لغو این مسابقات به ایسنا گفت: قطعا تعویق مسابقات به نفع والیبال ماست زیرا در برنامه تمرینی تیم به دلیل مصدومیت کمی تاخیر داشتیم. اینها در مقابل جواد کریمی، میثمه صالحی و مجرد بودند که بازیکنان اصلی ما بودند و مطمئنا در شرایط ایده آل به بازی های آسیایی راه پیدا نکردند. به همین دلیل ما به عنوان فدراسیون والیبال و تیم ملی والیبال از تعویق مسابقات ناراحت نیستیم و از دسترسی بازیکنان به بازی ها پشیمان نیستیم این دیدار در شانس و ریباند بهتری است.

وی افزود: بازی های آسیایی خیلی به مسابقات جهانی ما نزدیک بود و چند روز بعد از قهرمانی جهان باید مستقیم به بازی های آسیایی می رفتیم. به همین دلیل بازیکنان این تیم با خستگی کمتر و انگیزه بیشتری به بازی های آسیایی می آیند. اگر تیمی بخواهد از بازی های بزرگی مثل جام جهانی به بازی های آسیایی برود انگیزه اش کم می شود. ما تجربه رفتن مستقیم از جام جهانی لهستان به بازی های آسیایی اینچئون را داشتیم و وقتی به اینجا رسیدیم واقعاً شرایط جسمانی و انگیزشی هیجان انگیزی نداشتیم. با اینکه قهرمان شدیم اما می توانستیم با شرایط بهتر و راحت تری به مسابقات اعزام شویم. به همین دلیل از تعویق مسابقات استقبال می کنیم و امیدوارم زمانی برسد که تیم ملی با کمترین دغدغه در این مسابقات شرکت کند، مدال آوران برای کشور ما مهم هستند.

سرپرست تیم ملی در پاسخ به این سوال که آیا به نظر می رسد هدف فدراسیون قهرمانی جهان است تا بازی های آسیایی، گفت: تیم ملی ایران در این سال ها سطح خود را نشان داده بالاتر از آسیا و البته جهان. قهرمانی از بازی‌های آسیایی مهم‌تر است.» اگرچه مدال طلای آسیا برای کمیته ملی المپیک و مردم کشورمان بسیار مهم است و قطعا بازیکنان ملی هرگز آن را از دست نمی‌دهند، اما قهرمانی جهان در سطح دیگری قرار دارد و بازیکنان ما انگیزه زیادی برای این کار دارند. ‌

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.