حیوانات خانگی را وسیله ای برای دستیابی به شهرت مجازی قرار ندهید

[ad_1]

به دنبال گسترش انتشار عکس ها و فیلم های منحصر به فرد حیوانات خانگی در اینترنت مانند حضور آنها در لباس عروس و داماد، یک متخصص محیط زیست و مدیر حیات وحش حیوانات وحشی بر لزوم مسئولیت پذیری در قبال حیوانات خانگی تاکید کرد و گفت: حیوانات خانگی نیازی به لباس پوشیدن ندارند. در لباس عروسی و داماد ندارد اما نیازهای خاصی دارد که نیاز به توجه دارد.

عبدالله سالاری در گفت وگو با ایسنا وی با اشاره به تاثیر منفی این فیلم ها بر روان مردم نسبت به حیات وحش، گفت: یکی از مشکلات اساسی ساخت این فیلم ها رعایت نکردن حقوق حیوانات است و برای اهلی کردن حیوانات، آنها را مورد شکنجه و آزار قرار می دهند. «خیلی از افراد هستند که به هیچ وجه از اصول انسانی پیروی نمی کنند.

او گفت: «تولید این ویدئوها به ترویج قاچاق حیوانات وحشی برای نگهداری از آنها به عنوان حیوان خانگی می پردازد.

یک اکولوژیست و کارشناس مدیریت حیات وحش گفت: زمانی که قاچاقچیان گونه های حیات وحش را از زیستگاه خود خارج کرده و از مادر جدا کرده و به مردم بفروشند، زیستگاه آنها را از بین می برند.

وی افزود: در کشورهای جنوب شرق آسیا مانند تایلند و اندونزی که قطب های مهم تجارت حیات وحش هستند، باغ وحش ها می توانند توله ها و شیرهای سفید را لمس کرده و در آغوش بگیرند، اما این گونه ها محافظت می شوند، از یک ژن معیوب متولد شده اند، مشکلات ژنتیکی زیادی دارند. .

سالاری ادامه داد: این گله شیر و ببر سفید از ژن های معیوب فقط برای ایجاد عکس و فیلم و جذب بازدیدکنندگان باغ وحش ایجاد شده است که در بزرگسالی دچار مشکلات و اختلالات ژنتیکی می شوند که جدی است اما صاحبان این باغ وحش ها را جذب کرده اند. مشتریان و تماشاگران و درآمدهای بالا چنین رنجی را بر این حیوانات تحمیل می کند.

وی با اشاره به اینکه حیوانات به دو دسته حیوانات اهلی و وحشی تقسیم می شوند، خاطرنشان کرد: حیوانات وحشی قابل مقایسه با حیوانات اهلی نیستند و جایی در کنار انسان ندارند و باید در محیط خود زندگی کنند. اگر آنها را از زیستگاه خود خارج کنیم، از چرخه اکوسیستم خارج شده و ناپدید می شوند.

یک کارشناس اکولوژی و مدیریت حیات وحش گفت: در بسیاری از موارد نیاز دام ها برآورده نمی شود و انسان نیازها و ایده آل ها را برای آنها فراهم می کند، به عنوان مثال حیوان خانگی نیازی به خرید در خیابان و فروشگاه ندارد. عروس و داماد را درآورید و فیلم عروسی را انجام دهید. برخی از مردم سعی می کنند حیواناتی مانند سگ و گربه را به گیاهخواری تشویق کنند، در حالی که وگانیسم ممکن است برای برخی افراد ایده آل تر از یک گوشتخوار باشد.

سالاری در پایان می گوید: «ما باید در قبال حیوانات خانگی خود مسئول باشیم و به نیازها و فیزیولوژی آنها توجه کنیم. مهم ترین قانون در مالکیت حیوان خانگی مسئولیت پذیری است و هرگز نباید حیوانات وحشی را با حیوانات خانگی مقایسه کنیم. حیوانات وحشی اصلا اهلی نیستند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.