حمایت هایی که از شهر اهواز می شود باید صرف زیرساخت ها شود

[ad_1]

ایسنا/ خوزستان مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با تاکید بر همکاری این شرکت با مدیریت شهری گفت: به مدیران صنعت نفت و گاز تاکید کرده ام که هیچ پروژه ای امضا نمی شود مگر اینکه مسئولیت اجتماعی داشته باشد و از محل تعیین تکلیف خواهد شد. زمان به زمان.”

علیرضا دانشی در پنجاهمین جلسه علنی شورای شهر اهواز که امروز (18 اردیبهشت ماه) برگزار شد، با تبریک عید سعید فطر، اظهار داشت: هر خدمتی توفیق و توفیق است، مایه خیر و برکت برای ماست و خدا را شاکرم که بوده ام. افتخار حضور در محضر این عزیزان را دارم.»

به گزارش ایسنا، وی افزود: در حد توان و در حد توان در خدمت شوراهای شهر و شهرداری هستم. هر کاری که می توانیم انجام دهیم موفقیت است. من از انجام یک کار کوچک خجالت می کشم زیرا آنقدر بزرگ است که نمی توان انجامش داد.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با تاکید بر تعامل سایر دستگاه ها در بهبود و تقویت زیرساخت های اهواز، گفت: آمادگی دارم و در صورت درخواست مجدد برای فرهنگ سازی تعاملی حاضر می شوم.

وی بیان کرد: این شرکت مناطق نفت خیز جنوب شش استان را پوشش می دهد و مرکز آن در اهواز است. ما 45 میدان و 60 مخزن داریم و تولید در محدوده جغرافیایی وسیعی در حال انجام است، بنابراین حدود 75 درصد از تولید نفت کشور را به خود اختصاص می دهیم.

دانشی با بیان اینکه بخش قابل توجهی از شهر اهواز بر روی مخزن نفت قرار دارد، تصریح می کند: محدوده شمال اهواز از میدان شهید بندر تا نیروگاه رامین و از جاده قدیم اندیمشک تا چهارراه هفتکل به وسعت میدان نفتی اهواز است. از آنجایی که هیچ تعاملی وجود ندارد، خانه‌ها در نزدیکی بسیاری از چاه‌های نفت ساخته می‌شوند و کار را برای عملیات فنی دشوار می‌کنند.

وی گفت: حدود 80 درصد گاز همراه و 20 درصد باقی مانده در دولت جمع آوری می شود. البته در هیچ کجای دنیا جمع آوری گازهای مرتبط با نفت به صفر نمی رسد، اما در تلاش هستیم تا مقادیر قابل توجهی از این گازها را جمع آوری کنیم تا آلودگی کاهش یابد.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با اشاره به مسئولیت اجتماعی شرکتی گفت: بر اساس سیاست دولت تمام مسئولیت اجتماعی بر عهده وزارت نفت است و فعالیت ها خارج از آن انجام می شود. در حال رایزنی هستیم و قطعاً از مسئول مربوطه خواسته ایم در این دولت قوی تر باشد و می خواهیم در این زمینه کارهایی انجام شود.

وی گفت: در سیاست گذاری در بخش کار، باید رویه ای و منسجم باشیم. در سفر اخیر معاون اجرایی رئیس جمهور حدود 7200 میلیارد تومان خارج از بودجه کل کشور به حوزه نفت اختصاص یافت. ما نظارت می کنیم اما مجری نیستیم.

دانشی افزود: بحث های توسعه باید در دو مقوله کشور و منطقه مورد توجه قرار گیرد. اگر این پول صرف پروژه های ملی شود، ممکن است مردم آنقدر احساس نکنند، بنابراین باید نسبت استان خوزستان در این زمینه مشخص شود.

وی تصریح کرد: شرکت ملی بهره برداری نفت جنوب این افتخار را دارد که در زمینه های مختلف فعالیت کرده است. با تنش آبی دست و پنجه نرم می کنیم و در حال حاضر 15 تانکر آب برای تامین آب در نقاط مختلف استان خوزستان در نظر گرفته شده است. ما در بحث تامین آب منطقه غیزانیه حضور داشتیم اما باید بیشتر می شدیم.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب گفت: در بحث ریزگردها نیز قول داده بودیم 200 هزار هکتار به عنوان درختکاری کنیم که با تاخیر انجام شد اما از بهمن ماه سال گذشته عملیات اجرایی این کار آغاز شد و امیدواریم. ظرف سه سال تکمیل خواهد شد.”

وی افزود: سال گذشته در بحث محیط زیست و مسائلی که در این زمینه داریم کارهای خوبی انجام شد. حدود 20 هزار اصله درخت در اهواز و حومه برای میوه کاشته شده است، اما این فعالیت ها باید در نظام برنامه ریزی اهواز لحاظ شود.

دانشی گفت: “تعامل بین قطعات باید تقویت شود.”

وی با اشاره به اقدامات انجام شده برای مقابله با کرونا گفت: شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در صحنه مقابله با کرونا حضور داشته و درهای بیمارستان نفت به روی مردم سراسر جهان گشوده شده است، استان خوزستان. تامین 3 میلیون سرنگ برای واکسیناسیون و در اختیار قرار دادن دو سالن مهم در اهواز برای واکسیناسیون از دیگر اقدامات در این زمینه است.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب افزود: افتخار داریم در خدمت شهردار اهواز برای جمع آوری زباله در سطح شهر هستیم. در برخی مناطق وارد میدان شده ایم اما در برخی جاها زباله ها جمع آوری می شود و کمتر از یک هفته بعد دوباره پر می شود، لطفا همه کمک کنید تا شهر آبروی خود را ارج نهد اهوازی ها.

وی گفت: زیرساخت های اهواز نیازمند تحول جدی است، بنابراین مصمم هستیم کمک های ارائه شده به این شهر را صرف زیرساخت ها کنیم.

دانشی گفت: در اهواز، آغاجاری، گچساران، امیدیه، هفتکل و مسجد سلیمان شهر بر روی آبگیر توسعه یافته است، در حالی که قبلاً اینگونه نبود. این باعث افزایش حجم کار و هزینه سیستم می شود.

وی بیان کرد: 80 درصد صخره ها سخت و 20 درصد سنگ های ملایم هستند. این سنگ‌های سخت باید مستقیماً حفاری یا با انحراف کم انجام شوند و ساخته شوند. در این راستا با تعاملات پیش رو می توانیم به هم کمک کنیم و گام های بلندی برداریم.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با استقبال از تشکیل کارگروهی متشکل از کارشناسان شهر اهواز و نفت افزود: شرایط کار در این صنعت بسیار سخت است و امیدوارم شرایط این شرکت درک شود.

او گفت: «تغییر و تحول در حال شکل گیری است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.