حق بیمه امسال برای هر ایرانی چقدر است؟

[ad_1]

معاون بیمه سلامت سازمان بیمه سلامت به تشریح میانگین سرانه حق بیمه در سال جاری و همچنین وضعیت بیمه تخت های بیمارستانی با توجه به از سرگیری موضوع ارزیابی جامع در حوزه بیمه سلامت پرداخت.

دکتر مهدی رضایی در گفت وگو با ایسنا، ‌ وی در خصوص میزان حق بیمه در سال 1401 گفت: سرانه حدود 90 هزار نوبت در ماه و حدود 1 میلیون و 80 هزار نوبت در سال است. این سرانه افراد خودبیمه است و اگر فردی شرکت بیمه داشته باشد قوانین خاص خود را دارد و نرخ پرداختی هر طرف مشخص است. سال گذشته سرانه بیمه یک ساله حدود 600 هزار تومان به ازای هر نفر بود.

بیمه تخت هنوز حذف نشده است اما…

وی همچنین درباره برقراری بیمه تخت (برای کسانی که بیمه درمانی ندارند و به دلیل بیماری اورژانسی در زمان پذیرش بستری هستند) اظهار نظر کرد. چون کرونا به حالت کنترل شده رسیده است و ما باید به قوانین فعلی برگردیم، آن پیشنهاد دهک است. در واقع به جز سه گروه کم درآمد که به صورت رایگان تحت پوشش قرار می گیرند، گروه چهارم 10 درصد از حق بیمه خود، گروه پنجم و ششم 25 درصد و گروه هفتم و هشتم 50 درصد و گروه نهم و دهم 100 درصد حق بیمه را کاهش می دهند. بیمه خودپرداخت. البته بیمه تخت به طور رسمی حذف نشده است، اما این با قوانین بیمه سازگار نیست. زیرا مردم باید خود را در برابر هر حادثه ای بیمه کنند.

سهم بیمه در پرداخت هزینه های درمانی

وی درباره سهم بیمه از هزینه های درمانی تاکید کرد: نرخ سهم بیمه برای بیمارستان های سرپایی 70 درصد و بیماران بستری 90 درصد است.

معاون بیمه سلامت سازمان بیمه سلامت در پایان اظهار داشت: علیرغم اینکه در قانون پوشش همگانی را پوشش داده ایم، هیچ تعهدی برای پوشش کل جمعیت نداریم، مثلاً زمانی که کشوری هوشمند است. می گویند کارت اجباری می شود اما ما چنین قانون بیمه ای نداریم و به همین دلیل عده ای دنبال بیمه خود نمی روند. توصیه ما این است که چنین اقداماتی در این زمینه برای ایجاد پوشش جهانی اجباری در نظر گرفته شود.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.