حذف واکسن کرونا غیرقابل قبول است/ 40 هزار نفر نوبت سوم واکسن را دریافت نکرده اند

[ad_1]

ایسنا/ گلستان فرماندار کلاله گفت: متاسفانه حدود 40 هزار نفر برای موج سوم واکسن کرونا ثبت نام نکرده اند.

فرهاد شیبک امشب در جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا با تاکید بر لزوم تکمیل هر سه دوز واکسن کرونا، گفت: متاسفانه علیرغم انتقال ویروس کرونا بالاست و اثربخشی واکسن‌ها برای مقابله و پیشگیری از این بیماری همچنان ادامه دارد. به واکسن اعتقاد نداشته باشید و واکسن نزنید.

وی با بیان اینکه برخی از افراد کم واکسینه شده در هاله شهرستان دچار مشکل شده و با قرار دادن انگ در محل هاله قرمز محدودیت هایی را برای شهرستان ایجاد کرده است، افزود: واقعاً خوشبختانه بیش از 20 هزار نفر در پنج سال از عمر این شهرستان بیش از 20 هزار نفر شده اند. جمعیت برای اولین واکسیناسیون ثبت نام نکرده اند.

فرماندار کلاله اعلام کرد: متأسفانه 16 هزار و 200 نفر از جمعیت هدف کلاله برای مرحله دوم واکسن کرونا و حدود 40 هزار نفر نیز برای فاز سوم بحرانی ویروس کرونا اقدام نکردند.

شیبک بر ضرورت تشکیل کمیته سلامت روستایی با کمک و نظارت شوراهای بخش، بخش و شهرستان تاکید کرد و یادآور شد: کمیته بهداشت روستایی متشکل از دهیار، بسیج، شورا، معتمد و روحانی باید به عنوان یک ابتکار شهرستانی مورد تشویق مردم قرار گیرد. برای واکسیناسیون فعال تر باشند.

علاوه بر این، به گفته دکتر ابراهیم فدایی، مدیر بهداشت کلاله؛ در حال حاضر 25 بیمار مبتلا به بیماری عروق کرونر در بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) بستری هستند و متاسفانه اکثر این بیماران واکسن فاز سه کرونر دریافت نمی کنند.

من باید بگویم؛ در حال حاضر 351 بیمار مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب در بیمارستان های استان گلستان بستری هستند که از این تعداد 87 نفر در بخش مراقبت های ویژه و 44 نفر به دستگاه تنفس مصنوعی متصل هستند.

همچنین شهرستان‌های بندرگز، بندرترکمن، گمیشان، مینودشت، گالیکش و کلاله در وضعیت قرمز کرونا و شهرهای گرگان، آزادشهر، آق قلا، علی آبادکتول، کردکوی، مراوه تپه قرار دارند. و رامیان در ایالت کرونا با رنگ قرمز و گنبدکاووس تنها شهر دارای رنگ زرد، کرونا در گلستان است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.