حذف ارز ترجیحی تاثیری بر قیمت داروهای دامپزشکی، واکسن‌ها و مواد زیستی ندارد.

[ad_1]

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان دامپزشکی کشور اعلام کردند که حذف ارز ترجیحی تاثیری بر قیمت دارو، واکسن و مواد بیولوژیک در حوزه دامپزشکی نخواهد داشت. وی همچنین از آغاز واردات گوشت قرمز از ونزوئلا و نیکاراگوئه خبر داد.

به گزارش ایسنا، «سید محمد آقامیری» پیش از اینکه سوءاستفاده های اقتصادی در کنار مشکلات بهداشتی در بخش محصولات پروتئینی در مراکز خرید وجود دارد، گفت: این بیماری در حال گسترش است و به زودی با اعلام خود به این روند واکنش نشان خواهد داد. طرح های جدید.”

آقامیری در پاسخ به انتقادات نسبت به قیمت ها و نظارت بهداشتی در مراکز سنتی لبنیات کشور گفت: این مراکز مطلقاً حق فروش شیر خام را ندارند و این تخلف آشکار است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان بهداشت دام این کشور گفت: برای تنوع بخشیدن به منابع محصولات کشاورزی و رفع انحصارها برای کاهش قیمت و افزایش کیفیت خرید و به دلیل اینکه کانال خرید نداریم فقط کشورهای خاص استفاده می شود. و بهبود امنیت غذایی با افزایش رقابت؛ و از آنجایی که یکی از پنج راهبرد وزیر جهاد کشاورزی الکترونیک توسعه دیپلماسی غذایی با سایر کشورها است، پروتکل IHR را با کشورهای درگیر از جمله ونزوئلا و نیکاراگوئه تهیه و امضا کرده ایم. با جلوگیری از انحصار واردات گوشت قرمز، تمامی تجار و بازرگانان فعال در این بخش می توانند از ظرفیت های سایر کشورها که مورد تایید سازمان دامپزشکی آن کشور است نیز استفاده کنند.

آقامیری همچنین با انتشار خبر جدیدی مبنی بر تصویب و ابلاغ بخشنامه به گمرک جمهوری اسلامی ایران “لغو مالیات بر ارزش افزوده واردات داروهای دامپزشکی که اصلا در کشور تولید نمی شود”، افزود: سازمان دامپزشکی کشور این کشور تا 3 درصد در داخل تولید نمی کند و عملا از مالیات بر ارزش افزوده معاف است.

آقامیری افزود: حذف ارز تشویقی تاثیری بر قیمت داروهای دامپزشکی، واکسن ها و بیومواد نخواهد داشت. علاوه بر این، با برنامه ای که این سازمان در دست اجرا دارد، شاید بتوانیم قیمت برخی داروها و واکسن ها را نسبت به سال های گذشته کاهش دهیم.

وی تاکید کرد: این کاهش ارزش احتمالی ربطی به اصلاح ارز ترجیحی ندارد.

وی با اشاره به اینکه مواد، دارو و واکسن ها به مقدار کافی وجود دارد، اطمینان داد که در برخی مناطق ما بیش از حد دارو و واکسن تولید می کنیم و انبارها پر از دارو و واکسن است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.