جوان ترین و مسن ترین بازیکنان ایرانی حاضر در جام جهانیعلی دایی و حسین کعبی مسن ترین و جوان ترین بازیکنان ایرانی حاضر در جام جهانی هستند.

به گزارش ایسنا، تیم ملی ایران تاکنون در 5 دوره جام جهانی حضور داشته و برای ششمین بار حضور در جام جهانی 2022 قطر را سپری می کند و اهالی فوتبال امیدوارند دراگان اسکوچیچ و یارانش به مرحله گروهی مسابقات جهانی صعود کنند. جام. اولین.

یکی از نکات جالب در حضور تیم های ملی در گذشته در جام جهانی این است که جوان ترین و مسن ترین بازیکنان ایرانی حاضر در این مسابقات هم جوان ترین و هم مسن ترین رکورددار یک دوره هستند. در سال های اخیر به دلیل جوانی در تیم ملی کمتر بازیکنی به جز علی دایی توانسته به رکوردی نزدیک شود.

علی دایی او با 37 سال و 3 ماه سن، مسن ترین بازیکن ایرانی است که در جام جهانی حضور داشته و کاپیتان تیم ملی ایران در سال 2006 بوده است. دومین بازیکن مسن ایرانی نیز در همین دوره حضور داشت. یحیی گل محمدی 35 ساله دومین بازیکن مسن ایرانی است که در پنج فصل گذشته در جام جهانی حضور داشته است و اتفاقاً هیچ بازیکنی در سن او در این سن بازی نکرده است.

اما در جوانترین بخش رقابت تنگاتنگی وجود دارد. حسین کعبی او با 20 سال و 8 ماه و 17 روز جوان ترین بازیکن ایرانی تیم ایران بود که در جام جهانی 2006 آلمان شرکت کرد. پس از او، علیرضا جهانبخش با 20 سال و 10 ماه و 2 روز دومین بازیکن جوان و مهدی مهدوی کیا با 20 سال و 10 و 18 روز سومین بازیکن جوان ایران در جام جهانی هستند.

در این مدت و در بین بازیکنان موجود هیچ بازیکنی صلاحیت شکستن رکورد جوان ترین بازیکن را پیدا نکرده است. یاسین سلمانی اگر در جام جهانی بازی کند 20 سال و 8 ماه و 22 روز سن دارد که هنوز چند روز از حسین کعبی بزرگتر است.

جام جهانی قطر در 20 آبان 1401 در دوحه آغاز شد و تیم ملی ایران در روز اول به مصاف انگلیس می رفت.

انتهای پیام/Source link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.