جنگنده های ترکیه مواضع شبه نظامیان کرد را در شمال عراق هدف قرار دادندخبرگزاری آناتولی به نقل از وزیر دفاع ترکیه گزارش داد که جنگنده ها، بالگردها و پهپادهای ترکیه مواضع شبه نظامیان کرد را در شمال عراق هدف قرار داده اند.

به گزارش ایسنا، به گفته خلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه، این عملیات مخفیگاه ها، تونل ها و انبارهای مهمات رزمندگان کرد را در مناطق متینا، زاپ و آواسین باسیان هدف قرار داد.

وی بدون اشاره به تلفات گفت: «عملیات ما تاکنون طبق برنامه با موفقیت انجام شده است. اهداف تعیین شده برای مرحله اول نیز محقق شده است.

آکار افزود که هدف از این عملیات «جلوگیری از حملات تروریستی» و «تامین امنیت مرزهای کشور» بوده است. واحدهای توپخانه ترکیه نیز از این عملیات پشتیبانی کردند.

این عملیات بخشی از عملیات نظامی ترکیه در عراق و سوریه علیه حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) و جنگجویان شبه‌نظامی کرد سوریه (YPG) است که هر دو تحت کنترل آنکارا هستند و به آنها «گروه‌های تروریستی» می‌گویند.

ترکیه مرتباً در شمال عراق حملات هوایی انجام می دهد و کماندوها را برای حمایت از آنها به منطقه می فرستد.

پ.ک.ک از سال 1984 درگیر “مبارزه مسلحانه” با ترکیه بوده است و بیش از 40000 نفر در این درگیری که قبلاً عمدتاً به جنوب شرقی ترکیه محدود می شد، کشته شده اند.

انتهای پیام/Source link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.