جزئیات مدیریت هوشمند پارک های حاشیه شهر / ممنوعیت پرداخت نقدی عوارض حاشیه پارک ها


رئیس عملیات سامانه ترافیک سازمان حمل و نقل و ارتباطات به تشریح جزئیات مدیریت هوشمند یک پارک حاشیه شهر تهران می پردازد.

عمار سعیدیان فر در گفت وگو با ایسنا، وی در خصوص مدیریت پارک های حاشیه شهر تهران گفت: مدیریت هوشمند پارک های حاشیه شهر تهران از برنامه های معاونت حمل و نقل و ارتباطات شهر تهران است که هدف آن مدیریت نیازهای شهر است پل رفت و آمد، ترافیک رعایت انصاف در دسترسی به فضای پارکینگ برای جلوگیری از تخلف ساکنین و پارک دوبل و کاهش تردد وسایل نقلیه سرگردان ضروری است.

وی گفت: توقف خودروها در پارک پیاده رو فوری است و هدف اصلی طرح کاهش بار ترافیکی معابر و روان سازی ترافیک است.

برای نیم ساعت اول به صورت رایگان توقف کنید

ارتقا 20000 جای پارک در مناطق 6 و 7

رئیس سازمان راهبری سیستم حمل و نقل و حوزه حمل و نقل تاکید کرد: توقف در حاشیه پارک بیش از نیم ساعت رایگان است و سپس بر اساس تعرفه مصوب شورای شهر مبلغی مصوب شورای شهر است. پارک حاشیه ای در نظر گرفته شده است عوارض تبدیل شدن.

وی گفت: با اجرای مدیریت هوشمند پارک مرزی، هرگونه پرداخت نقدی عوارض پارک مرزی ممنوع است و مردم می توانند با اخذ کارمزد به حساب «تهران من»، عوارض عمومی پرسنل حاشیه ای را پرداخت کنند. اس

سرپرست معاونت عملیات سیستم های حمل و نقل سازمان حمل و نقل و ارتباطات با بیان اینکه 10 هزار فضای پارک حاشیه ای در منطقه 2 کوچک شده است، ادامه داد: 20 هزار فضای پارک حاشیه ای در مناطق 6 و 7 شهر تهران است. پیشرفت به 70 درصد رسید و تا پایان فروردین 1401 تکمیل فضای پارک حاشیه ای دو منطقه مذکور به بهره برداری کامل می رسد.

سعیدیان فر با تاکید بر اینکه بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران هوشمندسازی پارک های مرزی در اکثر مناطق در دستور کار قرار گرفته است، گفت: فضای پارک مرزی به تصویب انجمن رسیده است که شورای حمل و نقل و حمل و نقل تهران در سال 1393 مصوبه ای را به تصویب رساند. مناطق 22 گانه تهران پس از خط کشی، علامت گذاری و ارائه سامانه های مکانیزه و هوشمند، به بهره برداری می رسد.

وی با تاکید بر استفاده از روش های مختلف برای هوشمندسازی مدیریت پارک های حاشیه ای گفت: برای استفاده از روش های مدیریتی نوین ذکر شده محدودیتی نداریم و از هر روش و فناوری با کارایی و کاربردی بالا استقبال می کنیم.

رئیس اداره بهره برداری از سامانه های حمل و نقل سازمان حمل و نقل گفت: خودروهای متوقف شده در پارکینگ حاشیه ای با سامانه هوشمند حذف پلاک و محاسبه زمان توقف حذف می شوند. . این تخفیف برای شهروندانی که از حساب «تهران من» آنها کارمزد اعتباری دریافت می‌شود، در نظر گرفته می‌شود.

اپلیکیشن پارکینگ عمومی را راه اندازی کنید

سازماندهی 22000 جای پارک در سال آینده

پرداخت عوارض پارک برای جانبازان و معلولان رایگان است

وی درباره نحوه ورود مردم به پارکینگ های عمومی برای توقف خودروهای خود گفت: به منظور درک شرایط و تسهیل دسترسی مردم به پارکینگ های عمومی، اپلیکیشن هوشمند در سال 1401 مستقر و راه اندازی می شود.

سعیدیان فر درباره برنامه های آتی برای هوشمندسازی فضای پارک های برون شهری تهران نیز گفت: در مناطق 3، 10 هزار و 11 و 12 هر کدام از 6000 پارکینگ، خودروها هوشمند می شوند و در ماه های آینده این 22 پارکینگ نیز هوشمند خواهد شد. هزار فضا پارک هوشمند به بهره برداری رسیده است. اما ما به این سه حوزه بسنده نخواهیم کرد و طبق مصوبه شورای اسلامی شهر تهران موظف هستیم مدیریت پارک مرزی را در سایر نقاط شهر تهران انجام دهیم.

وی افزود: برای سهولت در دسترسی جانبازان و عزیزان، پارکینگ های ویژه ای برای این عزیزان در کنار پیاده روها در نظر گرفته شد، پارک حاشیه ای با ویلچر و رایگان برای پارک در محل های ذکر شده است. و زمان انجام مدیریت حواشی پارک در بخشهای منتخب (مقاطع دارای تابلوهای پارک حاشیه ای) در روزهای بدون توقف از ساعت 7 صبح تا 21 شب و افراد می توانند جهت بیان و پاسخگویی به کلیه سوالات، پیشنهادات و سوالات با شماره تلفن 137 یا 137 تماس حاصل نمایند. انتقادات ثبت بلیط در «تهران من».

جزئیات مدیریت هوشمند پارک های حاشیه شهر / ممنوعیت پرداخت نقدی عوارض حاشیه پارک ها

جزئیات مدیریت هوشمند پارک های حاشیه شهر / ممنوعیت پرداخت نقدی عوارض حاشیه پارک ها

انتهای پیام/Source link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.