جزئیات ماموریت پیش بینی روز قیامت ناسا!

[ad_1]

یکی از ماموریت هایی که ناسا در سال های آینده انجام خواهد داد، ماموریت «نانسی گریس رومن» است. ماموریت رومی ناسا می تواند به ما بگوید که آیا جهان در نهایت متلاشی خواهد شد یا خیر.

به گزارش ایسنا، این تلسکوپ که به افتخار نانسی گریس رومن، اولین ستاره شناس ارشد ناسا نامگذاری شد، در ابتدا تلسکوپ نقشه برداری میدان باز فروسرخ (WFIRST) نام داشت، اما اخیراً، مدیر سابق “به دلیل رهبری و بینش نانسی رومن است که ناسا توانسته است. برای رهبری در اخترفیزیک و پرتاب تلسکوپ فضایی هابل به عنوان تلسکوپ،” مدیر ناسا جیم برایدنستاین در بیانیه ای گفت. قوی ترین و پرکارترین تلسکوپ فضایی جهان.” من نمی توانستم نامی بهتر از رومن برای تلسکوپ WFIRST بیابم.

هدف اصلی این تلسکوپ نقشه برداری مناطق وسیعی از جهان برای مطالعه انرژی تاریک است. در کیهان شناسی، انرژی تاریک شکل ناشناخته ای از انرژی است که به طور فرضی کل جهان را در بر می گیرد و انبساط جهان را سرعت می بخشد. این تلسکوپ که در سال 2027 پرتاب شد، میلیون ها کهکشان را بررسی می کند و بخش هایی از کیهان را نقشه برداری می کند. ستاره شناسان امیدوارند با مطالعه توزیع کهکشان ها دریابند که انرژی تاریک چگونه تکامل می یابد. این تلسکوپ همچنین از فوکوس ریزگرانش برای کشف میلیون‌ها سیاره فراخورشیدی استفاده خواهد کرد. Vilensing گرانشی یک پدیده نجومی مبتنی بر همگرایی گرانشی است که می تواند برای شناسایی اجرام نجومی بدون توجه به نور ساطع شده از آنها استفاده شود.

این تلسکوپ نه تنها سیارات دوردست و کوچک فراتر از منظومه شمسی را شناسایی می کند، بلکه طیف گسترده ای از اجرام کیهانی مانند کوتوله های قهوه ای و سیاهچاله ها را نیز پوشش می دهد. نانسی گریس رومن اولین زنی بود که برای ناسا نامزد شد. او در سال 1949 دکترای خود را در رشته نجوم از دانشگاه شیکاگو دریافت کرد و در سال 1960 مدیر نجوم دفتر علوم فضایی ناسا شد و به مدت 20 سال در این سمت بود. رومن در سال 1979 بازنشسته شد، سالها قبل از اینکه پروژه WFIRST حتی پیشنهاد شود. او در برنامه های قابل توجهی از جمله تلسکوپ فضایی (COBE) و تلسکوپ فضایی هابل شرکت کرده است. آخرین دانشمند زن در سال 2018 در سن 95 سالگی درگذشت.

جزئیات ماموریت پیش بینی روز قیامت ناسا!

تلسکوپ فضایی روم نانسی گریس ناسا تا سال 2027 پرتاب نخواهد شد و تا آن زمان عملیاتی نخواهد شد. اما این مانع از رویاپردازی دانشمندان هیجان زده در مورد ماموریت جدیدشان نشده است. در یک مطالعه جدید، محققان قدرت تلسکوپ فضایی رومی را با جزئیات بررسی کردند تا ببینند که آیا این تلسکوپ می تواند به ما در پاسخ به یکی از مهم ترین سؤالات در مورد کیهان کمک کند یا خیر. شاید برایتان جالب باشد که بدانید سوالات آنها چیست. آیا جهان در مه به گسترش و متلاشی شدن ادامه خواهد داد؟ این سوالی است که محققان می خواهند به آن پاسخ دهند.

شکاف بزرگ یک تصور کیهانی از سرنوشت نهایی جهان است که در آن اجزای جهان، از ستارگان و کهکشان‌ها گرفته تا اتم‌ها و ذرات زیراتمی، ناگهان متلاشی می‌شوند.

ناسا هنوز برنامه ماموریت تلسکوپ رومی را تکمیل نکرده است و هنوز زمان برای تغییر چند چیز وجود دارد و این مطالعه تلاشی است برای کشف اینکه چگونه آنها می توانند چند چیز را برای رسیدن به این هدف تغییر دهند.

این مطالعه با عنوان «تلسکوپ فضایی نانسی گریس روم» در ژورنال Astrophysical منتشر شده است.

یون وانگ نویسنده اصلی این مطالعه و دانشمند تحقیقاتی ارشد در موسسه IPAC در پاسادنا، کالیفرنیا است. تلسکوپ رومی چندین ابزار در جعبه ابزار خود خواهد داشت و این تحقیق بر روی طیف سنجی و نقشه برداری از گسترش تاریخی کیهان تمرکز دارد.

وانگ، نویسنده اصلی این مطالعه گفت: «مطالعه ما پیش‌بینی می‌کند که آیا این مطالعه طیف علمی رومی را راه‌اندازی می‌کند یا خیر، و پیکربندی‌های مختلف می‌توانند طراحی آن را بهینه کنند.

رومن “بررسی منطقه عرض جغرافیایی بزرگ” (HLWAS) را انجام خواهد داد. طیف سنجی با عرض جغرافیایی بالا (HLSS) طیف سنجی منطقه ای بزرگ با عرض جغرافیایی بالا است که در این مطالعه پوشش داده شده است. کاوش در نواحی بزرگ در عرض های جغرافیایی بالا یکی از مهمترین اهداف علمی تلسکوپ به همراه رویکردهای جدید در علم سیاره فراخورشیدی است. طیف‌سنجی عرض جغرافیایی بالا یک مطالعه دقیق با حجم بالا روی کهکشان‌های میلیون‌ها میلیارد ساله است. هدف اصلی این مطالعه بررسی انبساط جهان در طول تاریخ کیهان است. «مطالعه طیف‌سنجی عرض جغرافیایی» بسیار عمیق و گسترده، درهای علمی جدیدی را به روی دانشمندان باز خواهد کرد.

وانگ می گوید: «در حالی که این مطالعه برای کشف شتاب کیهانی طراحی شده است، اما سرنخ هایی از بسیاری از اسرار شگفت انگیز دیگر نیز ارائه می دهد. این به ما کمک می کند تا نسل اول کهکشان ها را درک کنیم، ماده تاریک را نقشه برداری کنیم و حتی اطلاعات ساختارهای بسیار نزدیک به زمین را شناسایی کنیم.

جزئیات ماموریت پیش بینی روز قیامت ناسا!

«طیف‌سنجی با عرض جغرافیایی بالا» تلسکوپ رومی به انبساط جهان، انرژی تاریک و نظریه نسبیت عام اینشتین (TGR) می‌پردازد. در سال 1915، زمانی که اینشتین برای اولین بار نظریه نسبیت عام خود را ارائه کرد، هیچ کس فکر نمی کرد که جهان در حال انبساط است. نظریه نسبیت عام انیشتین در توضیح آنچه که قانون گرانش نیوتن نمی تواند را توضیح دهد. اما یک حرکت نزولی وجود دارد. خود انیشتین متوجه شد که نظریه او پیش بینی می کند که یک جهان ایستا ناپایدار است و برای تثبیت باید منبسط یا منقبض شود. اما خودش آن را رد کرد و سعی کرد با معرفی یک «ثابت کیهانی» آن را جبران کند. او از آن برای خنثی کردن اثرات گرانش و دستیابی به دنیای ایستا استفاده کرد. انیشتین بعدها این را بزرگترین اشتباه خود خواند.

ثابت کیهانی یا ثابت کیهانی (اغلب با حرف یونانی لامبدا بزرگ نشان داده می شود) در اخترفیزیک توسط آلبرت انیشتین برای اصلاح نظریه نسبیت عام برای دستیابی به یک جهان ایستا پیشنهاد شد.

سپس در دهه 1920، ستاره شناسان متوجه شدند که جهان در حال انبساط است و به نوعی با ثابت کیهان شناسی خداحافظی کردند. ستاره شناس آمریکایی ادوین هابل نقش کلیدی در این کشف داشت و قاعده ای که این انبساط را توصیف می کند به قانون هابل معروف است. آنها دریافتند که کهکشان ها (به استثنای چند مورد) از یکدیگر دور می شوند و جهان در حال انبساط است.

انبساط جهان از زمان های بسیار قدیم یک راز بوده است. دانشمندان به یک نکته در مورد نیرویی که می تواند باعث انبساط شود اشاره می کنند و آن “انرژی تاریک” است. برای مدت طولانی، کیهان شناسان فکر می کردند که انبساط در حال کاهش است، اما معلوم شد که این نادرست است.

در سال 1998، دانشمندان دریافتند که سرعت انبساط جهان در حال افزایش است. این نباید به این دلیل باشد که گرانش همه مواد باعث کاهش انبساط می شود. با آن کشف، ثابت کیهانی دوباره وارد بازی شد. این ساده ترین توضیح برای انبساط شتابان جهان است.

جزئیات ماموریت پیش بینی روز قیامت ناسا!

آیا جالب نیست بدانیم دنیا چگونه به پایان می رسد؟ دانستن این موضوع به همان اندازه هیجان انگیز است که بدانیم دنیا چه چیزی را آغاز کرده است.

این سوالی است که دانشمندان را به طراحی تلسکوپ های رومی و مطالعه طیف سنجی عرض جغرافیایی بالا سوق می دهد. بررسی طیف عرض جغرافیایی بالا می تواند اطلاعاتی در مورد آینده انبساط کیهان ارائه دهد و به دانشمندان کمک کند تا بفهمند که آیا جهان سریعتر به انبساط ادامه خواهد داد و در نهایت به فروپاشی ختم خواهد شد.

در این مطالعه، نویسندگان هدف کلی این مطالعه را روشن کردند. حالا دو سوال جدی وجود دارد:

1. آیا شتاب کیهانی ناشی از یک جزء انرژی جدید است یا به دلیل شکست نسبیت عام (GR) در مقیاس کیهانی است؟

. اگر این به دلیل یک جزء انرژی جدید است، آیا چگالی انرژی آن در مکان و زمان ثابت است یا در طول تاریخ جهان تکامل یافته است؟

هیچ جادوی در این نیست. به نوعی انگار یک نیروی شیطانی در میان است. هر چه بیشتر بتوانید بخش بزرگی از کیهان را اندازه گیری کنید و هر چه بیشتر بتوانید آن را بررسی کنید، احتمالاً نتیجه گیری شما دقیق تر خواهد بود. این وظیفه تلسکوپ های بزرگتر و دقیق تر مانند تلسکوپ فضایی رومی است.

جزئیات ماموریت پیش بینی روز قیامت ناسا!

در این مقاله، نویسندگان یک طرح مرجع برای طیف‌سنجی عرض جغرافیایی بالا ارائه می‌کنند. راسل رایان، ستاره شناس موسسه تلسکوپ فضایی (Stsci) مرکز علمی تلسکوپ فضایی هابل، گفت که طیف رومی در ارتفاع بالا حدود 2000 درجه مربع یا حدود 5 درصد آسمان را برای حدود هفت ماه پوشش می دهد. این یک پیشرفت قابل توجه نسبت به تلسکوپ های دیگر مانند تلسکوپ فضایی هابل است. اکنون با تلسکوپ هایی مانند هابل، می توانیم ده ها کهکشان را با قرمزی زیاد نمونه برداری کنیم. انتقال به سرخ یا انتقال به سرخ پدیده ای است که در آن نور ساطع شده از یک جرم (مرئی، فرابنفش، اشعه ایکس، پرتوهای گاما و غیره) به طول موج قرمز در انتهای طیف می رسد. یعنی نور ثبت شده توسط طیف سنج دارای طول موج بیشتر و فرکانس کمتری نسبت به نور ساطع شده از منبع است.

محققان می گویند: «اگرچه رومن توانست در حدود یک سال مطالعه کم عمق و عمیق تری نسبت به اقلیدس انجام دهد، اما مطالعه بیشتر ارائه شده در اینجا مکمل بهتری برای مطالعات دیگر است و از توانایی تجزیه و تحلیل مدرک رومن استفاده می کند.” .

ماموریت اقلید آژانس فضایی اروپا که قرار است سال آینده پرتاب شود، می تواند سیارات فراخورشیدی را نیز جستجو کند.

یک مطالعه جدید نشان می دهد که طیف سنجی عرض جغرافیایی رومی 10 میلیون کهکشان را از زمانی که جهان بین 3 تا 6 میلیارد سال سن داشته است، اندازه گیری می کند. ستاره شناسان از این داده ها برای ترسیم ساختار بزرگ مقیاس جهان استفاده خواهند کرد.

کیهان‌شناسان قبلاً از این ساختار در مقیاس بزرگ نقشه‌برداری کرده‌اند، اما مطالعه طیف عرض‌های جغرافیایی بالا با تلسکوپ رومی، این نقشه‌برداری را یک قدم جلوتر خواهد برد. از آنجایی که کیهان تنها دو تا سه میلیارد سال سن داشته است، طیف عرض جغرافیایی بالا فاصله تا حدود دو میلیون کهکشان را به ما می گوید. این ارزیابی قبلا هرگز انجام نشده است و بنابراین داده های به دست آمده جدید خواهند بود. اگر تلسکوپ رومی بتواند درک ما را از ساختار وسیع جهان در طول زمان بهبود بخشد، محققان ممکن است بتوانند تاریخچه انبساط جهان را درک کنند.

جزئیات ماموریت پیش بینی روز قیامت ناسا!

نویسندگان این مطالعه می گویند که رومن تاریخ انبساط جهان را تعیین خواهد کرد تا توضیحات احتمالی برای انبساط شتاب دهنده ظاهری آن، از جمله انرژی تاریک و تصحیح اینشتین در مورد گرانش را آزمایش کند. به ما می گوید در حال حاضر کجا هستیم. جهان در حال گسترش است و انبساط شتاب می گیرد. این نباید اتفاق بیفتد زیرا گرانش همه مواد در جهان باید بر انبساط آن تأثیر بگذارد. شتاب به این معنی است که نظریه گرانش اینشتین کاملاً صحیح نیست یا به این معنی است که باید یک جزء جدید از انرژی را به جهان اضافه کنیم و آن انرژی تاریکی است.

این مطالعه اطلاعاتی را که رومن می تواند در اختیار دانشمندان قرار دهد شبیه سازی می کند. تصویر سه بعدی عظیم و عمیق تلسکوپ رومی از کیهان فرصت جدیدی را برای تمایز بین نظریه های پیشرو در تلاش برای توضیح شتاب کیهانی (نظریه های تجدید نظر شده گرانش یا انرژی) کمیت تاریک ارائه می دهد.

این مطالعه نتیجه‌گیری می‌کند: «برای روشن کردن ماهیت ناشناخته شتاب کیهانی، ما نیاز به اندازه‌گیری دو تابع زمان آزاد داریم: تاریخچه انبساط جهان و نرخ رشد ساختار در مقیاس بزرگ». آنها می توانند به ما بگویند که آیا انرژی تاریک در طول زمان تغییر می کند و آیا یک جزء ناشناخته مانند ثابت کیهانی وجود دارد یا یک نتیجه از اصلاح نسبیت عام مانند نظریه گرانش.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.