جزئیات بیمه رایگان 3 درصد درآمد از وزیر بهداشتوزیر بهداشت به تشریح جزئیات ارائه بیمه رایگان به سه گروه از اقشار کم درآمد پرداخت.

به گزارش ایسنا، بهرام عین اللهی گفت: از روز گذشته تاکنون 5 میلیون و 400 هزار نفر بدون بیمه به بیمه سلامت مراجعه و تحت پوشش رایگان قرار گرفته اند.

وی در گفتگو با رسانه ملی افزود: وزارت بهداشت دی ماه گذشته 400 هزار نفر را در حاشیه شهرها به صورت آزمایشی تحت پوشش قرار داد و دیروز (15 اردیبهشت) مابقی را تحت پوشش قرار دادیم. حدود 50 هزار نفر خارج از سه دهم درآمدشان پس از خوداظهاری و ارزیابی های گسترده بیمه می شوند.

وی تاکید کرد: تا 90 درصد خدمات بستری در مراکز دولتی و تا 70 درصد خدمات سرپایی تحت پوشش بیمه است و این خدمات برای همه یکسان است. برای بیمه شدگان پیامک ارسال کنید و از روز یکشنبه 18 اردیبهشت می توانند از این پوشش استفاده کنند.

وی در پایان تاکید کرد: انواع اقلام دارویی وجود دارد اما داروهای ضروری را پزشک با نسخه الکترونیکی تجویز می کند که تنها با پرداخت فرانشیز قابل تهیه است. داروهای سلامت و غیره تحت پوشش بیمه نیستند، اما هدف ما افزایش تعداد داروهایی است که تحت پوشش بیمه قرار می گیرند.

انتهای پیام/Source link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.