جدیدترین تصاویر سیاره آبی ما

[ad_1]

ناسا اخیراً تصویر جدیدی از سیاره آبی ما را که در 5 می 2022 ثبت شده در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده است.

به گزارش ایسنا، آژانس فضایی آمریکا در توضیح این تصویر نوشت: “GOES” متعلق به اداره ملی اقیانوسی و جوی ایالات متحده (NOAA) کمی بیش از 22000 مایل (34000 کیلومتر) از زمین فاصله دارد. را اولین تصاویر خود را ثبت کرد.

ماهواره ثابت زمین GOES-18 بخشی از زمین از جمله بخش غربی قاره آمریکا، آلاسکا، هاوایی، مکزیک، آمریکای مرکزی و بخش‌هایی از آمریکای جنوبی و اقیانوس آرام را پوشش می‌دهد.

ماهواره GOES پیشرفته ترین ماهواره پایش آب و هوا در نیمکره غربی است. آن‌ها فوراً تصاویری با وضوح بالا می‌گیرند، جو زمین را اندازه‌گیری می‌کنند و طوفان‌های تندری را نقشه‌برداری می‌کنند، و آب و هوا را با تصویربرداری پیشرفته از خورشید و مغناطیس‌سنج‌های پیشرفته برای اندازه‌گیری تغییرات میدان مغناطیسی ردیابی می‌کنند.

GOES-18 به هواشناسان و دانشمندان کمک می کند تا طوفان ها، آتش سوزی ها، گردبادها و تغییرات آب و هوایی را نظارت کنند.

این ماهواره پیشرفته هواشناسی در 1 مارس 2022 پرتاب شد و در 14 مارس به مدار ثابت زمین در فاصله 22236 مایلی از زمین رسید. این ماهواره که به اندازه یک اتوبوس مدرسه است و بیش از 6000 پوند وزن دارد، توسط لاکهید مارتین ساخته شده است. GOES-18 سومین ماهواره از چهار ماهواره پیشرفته هواشناسی است که برای برآوردن نیازهای پیش بینی هواشناسی ایالات متحده تا سال 2036 طراحی شده است. ماهواره هواشناسی قبلی GOES-16 در سال 2016 پرتاب شد. 2016 و سپس ماهواره GOES-17 در سال 2018 پرتاب شد. .

ابزار اصلی این ماهواره دوربین پیشرفته است که دوربینی برای نظارت بر آب و هوا، اقیانوس ها و محیط زمین است. این ماهواره جدید همچنین دارای اولین در نوع خود به نام «نقشه زلزله پایدار» است که طوفان های رعد و برق قوی را زودتر، قبل از بادهای مخرب، تگرگ یا حتی گردباد شناسایی می کند.

این ماهواره همچنین دارای چهار ابزار دیگر برای نظارت بر آب و هوای فضا است. دوربین های UV خورشیدی از خورشید عکس می گیرند، در حالی که سنسورهای UV و سنسورهای اشعه ایکس اشعه های خورشید را تشخیص می دهند. همچنین دارای یک مغناطیس سنج و ابزاری برای ردیابی ذرات پر انرژی و تغییرات میدان مغناطیسی زمین در اثر رویدادهای جوی فضایی است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.