جانسون پوتین را با یک “تمساح” مقایسه کرد.

[ad_1]

بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا در بیانیه‌ای مذاکرات با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه را به مذاکره با تمساح تشبیه کرد و استدلال کرد که هر گونه مذاکرات صلح در مورد اوکراین احتمالاً شکست خواهد خورد.

به گزارش رویترز به نقل از رویترز، بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا گفت که تعامل با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه مانند تعامل با یک تمساح و در زمانی است که پاهای شما در دست است، و تاکید کرد که ادامه مسلح کردن اوکراین بسیار است. مهم. در غرب.

نخست وزیر بریتانیا این اظهارات را در سفر به هند بیان کرد، جایی که قصد داشت نارندرا مودی همتای خود را تشویق کند تا از موضع بی طرف خود در قبال جنگ اوکراین دست بردارد. او احتمال پایان دادن به روابط دیرینه هند با روسیه را کم اهمیت جلوه داد.

جانسون به خبرنگاران گفت: «بسیار دشوار است که ببینیم اکنون چگونه اوکراینی‌ها می‌توانند با پوتین مذاکره کنند، با توجه به نارضایتی آشکار او. واضح است که استراتژی او این است که سعی کند تا حد امکان اوکراین را ببلعد و آن را اشغال کند و احتمالاً نوعی مذاکره از موضع قدرت با آن داشته باشد.

جانسون خاطرنشان کرد که رهبران جهان از جمله جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، در تماسی تلفنی در این هفته توافق کردند که با تشدید حملات روسیه به شرق اوکراین، به تامین تسلیحات از جمله توپخانه به اوکراین ادامه دهند.

اوکراین و روسیه از 29 مارس گفتگوهای صلح رو در رو انجام نداده اند و جو بین آنها به دلیل جنایات ادعایی اوکراین توسط نیروهای روسی در شهر بوچا در نزدیکی کیف متشنج شده است. مسکو این اتهامات را رد کرده است.

روسیه اولین شهر در شرق اوکراین را به عنوان بخشی از حمله جدید این هفته به تصرف خود درآورد که توسط مقامات اوکراینی به عنوان نبرد دونباس توصیف شد.

جانسون گفت ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین به او گفته است که از خروج نیروهای روسیه از منطقه دونباس اطمینان دارد، اما بعید است که نیروهای او کریمه را که روسیه هشت سال پیش اشغال کرده بود، بازپس گیرند.

آقای چاک، “من با رئیس جمهور اوکراین زیاد صحبت می کنم و نظر او، اگر او را درست متوجه شده باشم، این است که او واقعاً می خواهد نیروهای روسی از مواضع خود در دونتسک و لوهانسک اخراج شوند. پس همین است.” بر اساس حداکثر انتظارات، اما در مورد کریمه، آنها این سطح از توقع را ندارند.

جانسون گفت پوتین به صراحت گفته است که می‌خواهد قلمروهای بیشتری در اوکراین بگیرد و ممکن است حمله دیگری به کی‌یف، پایتخت این کشور انجام دهد.

او گفت: “چگونه می توانید با یک تمساح مذاکره کنید وقتی پای شما در آرواره هایش است؟ این مشکلی است که اوکراینی ها با آن روبرو هستند. ما فقط باید استراتژی خود را ادامه دهیم و به آنها سلاح تحویل دهیم.”

جانسون گفت که او هند را تشویق می کند تا از اوکراین در دیدار روز جمعه با نارندرا مودی، رئیس جمهور هند در دهلی نو، حمایت کند. اما او اذعان کرد که هند احتمالا روابط خود را با روسیه حفظ خواهد کرد.

او گفت: «من قبلاً با نارندرا مودی درباره اوکراین و این واقعیت که هندی‌ها حادثه بوچا را محکوم کرده‌اند، صحبت کرده‌ام. اما به ویژه بریتانیا باید بپذیرد که یک رابطه تاریخی بین هند و روسیه وجود دارد. من فکر می کنم ما باید این را تأیید کنیم و به موضع پوتین اشاره کنیم و می ترسم روسیه بسیار ناامید شده باشد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.