جانسون: ما اولین قدم را برای حذف روسیه از سیستم مالی جهانی برداشته ایمبوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، تصمیم برای محدود کردن دسترسی برخی از بانک های روسی به سیستم بین المللی سوئیفت را اولین گام در جهت حذف کامل روسیه از سیستم مالی جهانی دانست.

به گزارش ایسنا، جانسون در توییتر نوشت: ما به همراه شرکای بین‌المللی‌مان گام‌های قاطعی برای حذف روسیه از سیستم مالی جهانی برداشته‌ایم، از جمله اولین گام مهم در جدا کردن بانک‌های روسیه از سوئیفت.

ما به همکاری با یکدیگر ادامه خواهیم داد تا اطمینان حاصل کنیم که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه بهای تجاوزات خود به اوکراین را بپردازد.

اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا گفت: اتحادیه اروپا، ایالات متحده، بریتانیا و کانادا برخی از بانک های روسیه را از سیستم سوئیفت جدا کرده و دارایی های آنها را مسدود می کنند.

پیشتر سخنگوی دولت آلمان گفته بود که آلمان، انگلیس، ایتالیا، کانادا، آمریکا، فرانسه و کمیسیون اروپا با تحریم‌های مالی جدید و شدیدتر علیه روسیه از جمله قطع برخی بانک‌های روسی از سیستم سوئیفت موافقت کرده‌اند.

وی افزود: تصمیم گرفته شده است که تمامی بانک های روسیه که از سوی جامعه جهانی تحریم شده اند جدا شوند و در صورت نیاز سایر بانک های روسیه نیز از سوئیفت جدا شوند.

وی خاطرنشان کرد که شرکای غربی تصمیم گرفته اند توانایی بانک مرکزی روسیه را برای حمایت از روبل از طریق تراکنش های مالی بین المللی محدود کنند.

انتهای پیام/Source link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.