ثبت نام 1300 دانش آموز لرستانی در گام اول طرح آموزش هنر

[ad_1]

ایسنا/ لرستان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: با اجرای این طرح شاهد توسعه و تحقق عادلانه فرهنگ و هنر در کشور خواهیم بود.

احمد حسین فتایی در جلسه وزیران تشریح طرح آموزش هنر در مناطق روستایی و عشایری که به همت شهرستان ازنا امروز 20 بهمن ماه با حضور مسئولان ارشد این وزارتخانه برگزار شد، این طرح را امضا کرد و دوره های آموزشی آن برگزار می شود. در چهار شهرستان ازنا، دلفان، الیگودرز و کوهدشت.

وی بیان کرد: در این راستا استان در حال برگزاری دوره های آموزشی چهره پردازی، سفال، خوشنویسی، تئوری موسیقی است.

مدیرعامل سازمان فرهنگی و تربیتی اسلامی لرستان در جمع دانشجویان رشته تئوری موسیقی حاضر در این نشست خاطرنشان کرد: تجربیات کشورهای مختلف نشان داده است که حوزه فرهنگی و هنری نه تنها می تواند اشتغال زایی بلکه توسعه نیز داشته باشد و امیدواریم شاهد باشیم. توسعه قوی اقتصاد هنری و فرهنگی در کشور با اجرای چنین طرح هایی.

فتایی با اشاره به لزوم تقویت برنامه های هنری و فرهنگی در شهرستان ها و تلاش برای اجرای عدالت فرهنگی در توزیع اعتبارات و برنامه ها، افزود: خوشبختانه در دو سال گذشته بیشترین اعتبار را به شهرستان ها داده ایم و هنرهای مختلف را اجرا می کنیم. و برنامه های فرهنگی: «ما در سطح بین المللی بر اساس ظرفیت موجود یک کشور و یک منطقه را برای شهرستان های استان در نظر گرفته ایم.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.