توهین به قرآن نشان دهنده ترس دشمنان اسلام است

[ad_1]

ایسنا/ قم این استاد تبیین قرآن گفت: دشمنان در چند روز گذشته در یکی از کشورهای اروپایی به قرآن توهین کردند، این اقدام ناشایست است، ترس از آنها را به قدرت مسلمانان امت نشان می دهد. این یک تأکید است که مسلمانان امت بیشتر به قرآن توجه کنند».

حجت الاسلام و المسلمین محمد حاج ابوالقاسم دولابی در قسمت بعدی سلسله جلسات ارائه نکات تفسیری قرآن، پیش از تلاوت قرآن کریم همزمان با هفدهمین روز از ماه مبارک رمضان، گفت: : جامعه متقی است. خداوند همواره با حمایت خود این جامعه را به قدرت و پیروزی خواهد رساند.

وی افزود: خداوند در آیه 32 سوره حج نشانه هایی از تقوا در جامعه داد و تاکید کرد جامعه ای که شعائر الهی را بزرگ بداند جامعه عبادی است.دین.

استاد حوزه علمیه خاطرنشان کرد: قدرت جامعه مسلمان در گرو حمایت خداوند متعال است و اینکه افراد جامعه در مراسمی سر خم کنند تا درجه ای از دینداری آن جامعه و میزان حمایت خداوند از آن جامعه را نشان دهد.

عضوهیات خبرگان تاکید کرد: جامعه ذلیل عنایت الهی را از دست می دهد، مغرورها ضعیف و مسلط می شوند و اقتدار جامعه از بین می رود.

راوی معبد با چوآ ژو خاطرنشان کرد: مناسک الهی شامل نمادهای خداوند، دین و ارزش های الهی است و انسان را به یاد خدا می اندازد، بنابراین شناخت شعائر صحیح الهی ضروری است.

وی افزود: مکه و مناسک حج از اولین مناسک الهی است که در سوره بقره به آن اشاره شده است، بنابراین حفظ حرمت مکه و شعائر مقدس امری ضروری است، اجبار و بی احترامی به این مناسک نیز ممنوع است.

حاج ابوالقاسم می افزاید: قرآن کریم از دیگر مصادیق و یکی از بزرگترین شعائر مقدس است که نباید از قرآن غافل شد و با قرآن کریم با شکوه و عظمت برخورد کرد.

وی یادآور شد: دشمنان در چند روز گذشته در یکی از کشورهای اروپایی به قرآن توهین کردند، این اقدام ناشایست است، نشان دهنده ترس آنها از قدرت اسلام است، دین امت و تاکید بر اسلام است. امت به قرآن بیشتر توجه کنید».

استاد حوزه علمیه خاطرنشان کرد: نماز، مسجد و مجالس مذهبی نیز از دیگر شعائر مقدس است و دشمنان تمام تلاش خود را می‌کنند تا جوانان را به سمت امور اکراه‌آمیز و غیردینی سوق دهند.

وی افزود: وظیفه امت اسلام حضور مستمر و باشکوه در محافل و گروه های مذهبی است چرا که این گونه تحقیرها در مقابل چشم دشمن است.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: یکی دیگر از مصادیق شعائر الهی، اذان است، در واقع ذکر الهی است که باید در برج ها با صدای بلند نواخته شود، زیرا اذان اذان در اصل دعوت به نماز است. دعوت الهی و دشمنان سعی می کنند از اذان خلاص شوند.» آنها یک جامعه هستند.

وی افزود: ماه مبارک رمضان یکی دیگر از آداب مقدس است، لذا رعایت حرمت ماه مبارک رمضان نشانه تقوای مقدس و نشانه صلابت امت اسلام است.

سخنران حرم تاکید کرد: دشمنان به دنبال شکستن حرمت این ماه و ترویج گیاهخواری در جامعه هستند.

وی در ادامه گفت: پوشش زنان مسلمان یکی از مهمترین شعائر دینی و حجاب یکی از ارکان قدرتمند جامعه اسلامی و پرچم محافظ ارزش های اسلامی است.

حاج ابوالقاسم افزود: اگر حجاب در اولویت نباشد و ارزش اسلامی برای حجاب بیان نشود، این گونه دشمنان بر طبل نمی کوبند و برای برهنه کردن زنان و دختران هزینه و فعالیت نمی کنند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.