توضیحات استاندار کهگیلویه و بویراحمد در خصوص کاهش بودجه سال 1401

[ad_1]

ایسنا/ کهگیلویه و بویراحمد توضیحات استاندار کهگیلویه و بویراحمد درباره کاهش 14 درصدی بودجه سال 1401 استان.

سید علی احمدزاده شامگاه چهارشنبه 18 اردیبهشت 1401 در دیدار با اساتید و اساتید دانشگاه آزاد واحد یاسوج با بیان اینکه از ظرفیت های علمی دانشگاه آزاد واقف هستم و قبول دارم که رتبه های خوبی دارند، گفت: این دانشگاه دارای رتبه های خوبی است. در علم ساخت افزود: هستند.

وی با اشاره به نامگذاری سال تولید دانش بنیان و ایجاد اشتغال گفت: نامگذاری امسال نشان می دهد که باید قدر کار علمی و تولید دانش بنیان را بدانیم و به مراکز تولید علمی توجه ویژه داشته باشیم. ، دانشگاه است

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه باید زمینه کار علمی فراهم شود، معتقدند: ممکن است امسال به تولید انبوه نرسیم، اما اگر روی علم و دانش، دانش بسازیم، می توانیم در سال های آینده موفق شویم.

احمدزاده با بیان اینکه در جریان مشکلات دانشگاه آزاد هستم، افزود: در اولین دیدار با رئیس جمهور در مورد مشکلات آینده و بحران اقتصادی دانشگاه آزاد صحبت خواهم کرد، اما انتظار دارم خود دانشگاه نیز پیش از این راه اندازی شود. سخت تر می شود.»

وی با اشاره به فرصتی که در حوزه دانش بنیان برای درآمدزایی در دانشگاه وجود دارد، ادامه داد: در مواجهه با هرگونه حمایت دولتی از دانشگاه آزاد می خواهم وارد حوزه صنعتی و اقتصادی شود، از دانشگاه می خواهم با صنعت و صنعت ارتباط برقرار کند. نهادهای نظارتی و یکدیگر برای استفاده.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد درباره رد صلاحیت اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد از سمت های دولتی گفت: در گذشته با مشکلات و ممنوعیت های قانونی مواجه بودیم که خوشبختانه این موضوع برطرف شده و از اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد در فعالیت های خود استفاده خواهیم کرد. “

احمدزاده با تاکید بر لزوم ارتباط دانشگاه با صنعت، تصریح کرد: صنایع بزرگ را وارد استان خواهیم کرد، پتروشیمی گچساران در حال حاضر 93 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، پیشرفت مادی مدیریت پتروشیمی دهدشت 40 درصد و پتروشیمی دوم دهدشت هلدینگ بانک هستند. در حالی که پتروشیمی دوم گچساران 35 درصد پیشرفت مادی دارد، پیمانکار این پالایشگاه را تغییر خواهیم داد.

توضیحات استاندار کهگیلویه و بویراحمد در خصوص کاهش بودجه سال 1401

وی در خصوص پالایشگاه مختار نیز گفت: ما نیز تقاضای پالایشگاه را داریم و به دنبال سرمایه گذار در این بخش هستیم، بسیار خوشحالم که دانشگاه آزاد در این صنایع حضور دارد و حتی حاضرم با آقای مهندس دیداری داشته باشم. علی عسگری، مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در رابطه با طرح های پژوهشی دانشگاه آزاد گفت: طرح های پژوهشی دانشگاه مورد حمایت است و منع قانونی ندارد و اگر در گذشته مشکلی بوده، کوتاهی صورت گرفته است. محل.”

احمدزاده گفت: دانشگاه آزاد نیاز به حمایت دارد تا بتواند روی پای خود بایستد. من بین دانشگاه آزاد و دولتی فرقی نمی کنم.

وی با بیان اینکه بیش از 2000 میلیارد تومان تسهیلات برای ایجاد مشاغل مناسب در استان ارائه کرده است، خاطرنشان کرد: در تماس تلفنی با کمیسیون تلفیق و بودجه مجلس گفتند که اشتغالزایی در کهگیلویه و بویرا مورد توجه ویژه قرار گرفته است. – ولایات احمد. از دانشگاه آزاد می خواهم در این زمینه همراه ما باشد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه تفاوتی در ظرفیت علمی و نیروی تخصصی بین دانشگاه آزاد و دولتی نمی بینم و دانشگاه آزاد مرکز علم و دکترین است، گفت: به بلوغ و ارزش علمی رسیده است. باید برای اداره امور کشور استفاده شود.

احمدزاده در خصوص نگرانی اساتید مبنی بر کاهش 14 درصدی بودجه سال 1401 استان تاکید کرد: بودجه استانی قطع نشده است، پیش بینی شده است که برخی پروژه ها ردیف اعتباری دریافت کنند اما به دلیل عدم وجود ماده 23 باید با آنها مواجه شوند. مسائل حقوقی.

وی گفت: قبلا پروژه هایی شناسایی شده بود اما ماده 23 آنها تصویب نشد و به همین دلیل مشکلاتی برای ما ایجاد شد، پروژه های یاسوج، فاضلاب لنده، باشت، گچساران و چرام از جمله پروژه هایی بودند که ماده 23 آنها به همین دلیل تصویب نشد. این برای آنها نیست در حالی که امکانات استان 100 درصد افزایش یافته است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اعلام اینکه اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد در طرح نهضت ملی مسکن که با هدف ساخت 40 هزار آپارتمان برای استان میزبانی می شود، گفت: لانه می خواهم سایر نهادها با همکاری دانشگاه آزاد. .

توضیحات استاندار کهگیلویه و بویراحمد در خصوص کاهش بودجه سال 1401

رحیم اکرامی رئیس دانشگاه آزاد مسلمان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این دیدار گفت: نزدیک به 10 هزار دانشجو در سه واحد و یک مرکز دانشگاهی این دانشگاه در استان کهگیلویه و بویرا – احمد در حال تحصیل هستند. همچنین 2500 دانشجو در مدارس سما این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

وی افزود: این دانشگاه دارای 235 هیات علمی، 235 استاد تدریس و 365 پرسنل شاغل در این دانشگاه است.

اکرامی گفت: دانشگاه آزاد دارای مزایای مادی و دانشجویی فراوانی در سطح استان است، مدرسه دارای دارایی و دارایی های بلااستفاده است و امیدواریم با برنامه ریزی و حمایت هیئت مدیره استان فعال و مورد استفاده قرار گیرد.

رئیس دانشگاه آزاد کهگیلویه و بویراحمد و واحد یاسوج با اشاره به اصل 44 قانون اساسی مبنی بر اینکه بخشی از امور علمی و آموزشی کشور باید به بخش خصوصی و مردم واگذار شود، گفت: دهه 90 و تعداد ثبت نام افراد در آن دانشگاه کاهش یافت و تعداد دانشگاه های مختلف بخشی از سرمایه گذاری رایگان برای دانشگاه های استان بود.

توضیحات استاندار کهگیلویه و بویراحمد در خصوص کاهش بودجه سال 1401

اکرامی بیان می‌کند: رویکرد دانشگاه آزاد در سال‌های دوم متفاوت با سال‌های قبل است و انتظار می‌رود نه تنها مسئولیت آموزش مردم را بر عهده بگیرد، بلکه رویکرد فرهنگی و آموزشی را نیز در دست بگیرد.

وی ادامه داد: در سطح کشور تعدادی دانشگاه آزاد و دولتی وجود دارد و به نظر می رسد دانشگاه آزاد فرزندخوانده ای است که باید به آن رسیدگی شود.

رئیس دانشگاه آزاد کهگیلویه و بویراحمد گفت: مؤسسات آموزشی غیردولتی باید با معافیت های مالیاتی و بیمه ای حمایت و کمک شوند، دستگاه های دولتی در زمینه طرح های پژوهشی با دانشگاه آزاد همکاری نکرده اند و چرا از این ظرفیت استفاده نکنیم. در حالی که دانشگاه آزاد ظرفیت خوبی دارد و باید شناخته شود.

اکرامی تصریح کرد: بیش از چهار سال است که دانشگاه آزاد با وجود عضویت در هیات رئیسه استانداران خود را ندیده و صندلی های آنها در هیات رئیسه همیشه خالی است.

به گزارش ایسنا، حجاب و بکر استان، دانشگاه آزاد در طرح ها و پروژه های پژوهشی استانی سهمی ندارد، واگذاری زمین به اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد برای اسکان، تعامل بین دانشگاه، اعضای دانشگاه آزاد در شوراها و جلسات استانی، حل می شود. مشکلات پردیس در روستای سرابتاوه حمایت از حوزه علمی و پژوهشی ایجاد گروه بین الملل در رابطه با دانشگاه ها به ویژه دانشگاه آزاد استفاده از پایان نامه ها و مدارک تحصیلی دانشجویان دانشگاه آزاد از جمله حقوق و مزایای اساتید دانشگاه آزاد در طرح ترکیبی. استفاده از اساتید و مدرسان دانشگاه آزاد و بانوان در مدیریت استانی از مهمترین نیازهای اساتید و مدرسین دانشگاه آزاد با استاندار کهگیلویه و بویراحمد است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.